ברק: ההרתעה מאפשרת את הרגיעה

בביקור אצל חיילים פצועים שערך בבית החולים "בילינסון", הודה שר הביטחון ללוחמים ואמר כי הם אלה שהצליחו להביא את השקט לדרום. "הבחורים האלה והחברים שלהם, הם שהביאו את המכה לחמאס, שהוא עוד לא ראה כמוה", אמר ברק

(2:23 דקות)

יומיים אחרי ההכרזה על הפסקת אש עם חמאס ברצועת עזה, הגיע היום (שני) שר הביטחון, אהוד ברק, לבקר חיילים שנפצעו במהלך הלחימה ומאושפזים בבית החולים "בילינסון" בפתח תקווה.

"מחמם את הלב וגם נוסך ביטחון לראות את הפצועים שלנו, את החיוך, את האיתנות והחוסן", אמר שר הביטחון, שעבר בין הפצועים עם מנהל בית החולים ד"ר בועז תדמור.

"הבחורים האלה והחברים שלהם, הם שהביאו את המכה לחמאס, שהוא עוד לא ראה כמוה, את ההרתעה שמאפשרת לנו עכשיו את הרגיעה, מצד אחד, ואת המוכנות לכל התפתחות אפשרית ולכל תרחיש. כל הכבוד לכם ותודה לכולם".

פרס: התדמית פחות חשובה, חשוב להגן על חיינו

קודם לכן היום הגיע לבית החולים "בילינסון" גם נשיא המדינה, שמעון פרס. "אנחנו צריכים לסמוך רק על עצמנו ורק על הצבא שהנחית מכה הרתעה אדירה על החמאס", אמר הנשיא. "העם היה הפעם מאוחד, כפי שלא היה מעולם. אנו גאים בחיילים, ובאתי בשם העם להגיד שאנו גאים בכם ובילדים שלכם".

פרס התייחס גם לאובדן בצד הפלסטיני ולביקורת הבינלאומית שנמתחה על ישראל בעקבות ההרס בעזה. "לצערי, המבצע גבה הרבה קורבנות מהצד השני, אבל זה ברור שהאשמה העיקרית טמונה בחמאס שמשתמש באוכלוסיה כמגן אנושי", אמר פרס. "התדמית פחות חשובה, חשוב יותר להגן על חיינו. אם אלה שמפגינים נגדנו עכשיו היו מפגינים נגד ירי הטילים של חמאס בשמונה השנים האחרונות, אולי לא היינו צריכים לצאת למבצע".