עזה: 5 לוחמי גבעתי נפצעו מפגיעת טיל נ"ט, מצבו של אחד מהם קשה

הלוחמים נפגעו במרכז הרצועה במהלך סיור. הפצועים – אחד במצב קשה, אחד בינוני ושלושה קל – פונו לקבלת טיפול בבתי חולים. הבוקר: ארבעה לוחמי צנחנים נפצעו קשה מאש כוחותינו. קצינים בצה"ל לחדשות 10: "מבחינה צבאית טהורה יש עוד הרבה עבודה לעשות, אך ההחלטה היא של הקברניטים"

(2:28 דקות)

חמישה לוחמים מחטיבת גבעתי נפצעו ביום (שבת) בצהריים מפגיעת טיל נגד טנקים במרכז רצועת עזה – כך הותר הערב לפרסום. מצבו של אחד החיילים קשה, חייל אחר נפצע בינוני ושלושת האחרים קל. הודעה נמסרה למשפחותיהם.

התקרית אירעה כשהכוח סייר באזור הריסות ההתנחלות נצרים. מחבלים של חמאס הבחנו בכוח ושיגרו לעברם את הטיל. הפצועים פונו במקום, ולאחר מכן פונו באמצעות מסוקים לבתי החולים "סורוקה" שבבאר שבע ו"ברזילי" שבאשקלון.

כוח אחר של חטיבת גבעתי, שפעל היום בצהריים יחד עם כוחות השריון בתוך שטח בנוי בעיר עזה, דיווח כי הצליח להרוג כ-40 מחבלים. הכוחות דיווחו על לחימה בתוך בניינים בני 15-10 קומות, כשהחמושים משגרים לעברם טילים נגד טנקים. לא היו נפגעים לכוחותינו.

קודם לכן היום, דווח על ארבעה לוחמים של חטיבת הצנחנים - שני קצינים ושני חיילים - שנפצעו קשה מפגיעה של פצצת מרגמה בפעילות מבצעית בצפון הרצועה. מתחקיר של צה"ל עולה, כי הארבעה נפגעו מאש כוחותינו. הם פונו לבית החולים "שיבא" בתל השומר, ומצה"ל נמסר כי מצבם של הקצינים מוגדר כעת בינוני.

קצינים בצה"ל: "מבחינה צבאית - יש עוד הרבה מה לעשות"

"אנחנו מבחינתנו בעיצומה של המתקפה", אמר היום קצינים בצה"ל לחדשות 10. "מבחינה צבאית טהורה יש עוד הרבה עבודה לעשות, אך ההחלטה היא של הקברניטים".

שר הביטחון, אהוד ברק, התייחס היום ללחימה בביקור שערך במפקדת חטיבת הצנחנים. "על צה"ל וכוחות הביטחון להמשיך בפעילותם המבצעית ולהיות מוכנים לכל התפתחות אפשרית", אמר ברק.

"בתום שלושה שבועות של מבצע עופרת יצוקה, אנחנו קרובים מאוד להשגת היעדים והשלמתם בהסכמות מדיניות. צה"ל וכוחות הביטחון מבצעים את המשימות באופן מרשים, כדי להביא לשינוי המציאות כאן בדרום".