דיווח: צה"ל הפגיז בית ספר של האו"ם - 2 ילדים נהרגו

הערב יתכנס הקבינט לדון באפשרות להפסקת אש, ובינתיים התותחים רועמים • צוותי רפואה פלסטינים מדווחים כי פינו שני אחים שנהרגו במתקפה על בית הספר הבוקר ו-14 פצועים, ביניהם אמם של האחים • מצה"ל נמסר כי הדיווח נבדק • החמושים גם הם ממשיכים בירי לעבר ישראל: מטח של שבע רקטות ו-4 פצמ"רים התפוצץ הבוקר בשטח ישראל • אחת הרקטות פגעה ישירות בבית כנסת ריק • לא היו נפגעים

(2:05 דקות)

על רקע ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני הערב (שבת), בה צפויים השרים להצביע על סיום מבצע "עופרת יצוקה" - בשטח הלחימה נמשכת.

אולמרט החליט על יציאה חד צדדית מרצועת עזה »
טרגדיה: ביתו של רופא בעזה הופגז במהלך שיחה עם חדשות 10 »
מפת טווחי נפילת הרקטות והנחיות פיקוד העורף »

צוותים רפואיים פלסטינים מדווחים על שני אחים ילדים שנהרגו ועל אמם שנפצעה בהפגזת בית ספר של האו"ם על ידי טנקים ישראלים. עוד מדווח על 14 פצועים שפונו מהמקום. מדובר צה"ל נמסר כי הנושא נמצא בבדיקה.

כזכור, ביום חמישי האחרון הפגיז צה"ל את מתחם אונר"א מה שגרר ביקורת חריפה מצד מזכ"ל האו"ם וגורמים בינלאומיים שונים. באן קי מון, שביקר בארץ באותה עת זעם ודורש לחקור את האירוע.

שר הביטחון, אהוד ברק, השיב כי "החמאס משתמש באזרחים פלסטינים כמגן חי ויורה לעבר חיילי צה"ל בצמידות למתקני או"ם". בצבא טענו, כי הירי לעבר מתקן אונר"א בוצע בתגובה לירי מחבלים על כוח גבעתי מתוך חצר המתחם.

גם מהצד העזתי נמשך היום הירי. מטח של שבע רקטות וארבע פצצות מרגמה שוגר מעזה לעבר שטח ישראל הבוקר. אחת הרקטות פגעה בבית כנסת במועצה האזורית מרחבים שהיה ריק מאדם. לא היו נפגעים. במהלך פעילות צה"ל ברצועה בשעות הלילה נפצע לוחם באורח בינוני. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים ברזילי באשקלון.

הערב: הכרעה בשאלת המשך המבצע

כאמור, הקבינט המדיני-ביטחוני צפוי להתכנס להכרעה בהצעת היציאה החד צדדית מעזה, הצעה שראש הממשלה עתיד להניח לפתחם של השרים. ברקע יוזמה זו עומד מסמך ההבנות לסיכול הברחות הנשק, עליו חתמו אתמול וושינגטון וירושלים.

שרת החוץ אמרה בראיון לחדשות 10 מוושינגטון כי "המסמך שנחתם עם ארצות הברית מביא התחייבות חזקה יותר לשידרוג כל הפעילות לעצירת ההברחות. במסמך יש הבטחה להעמיד לרשות ישראל את הכוחות האמריקאיים הפועלים בים נגד הברחות למדינות תומכות טרור אחרות".