סיכום היום ה-20 ללחימה בעזה

צה"ל חיסל את שר הפנים של חמאס, סעיד סיאם • הפלסטינים מדווחים, כי כוחות צה"ל השתלטו על מתקני חמאס בעומק הרצועה • למרות ההתקדמות, רק שני פצועים קל בקרב החיילים • צה"ל פגע במתחם אונר"א של האו"ם ובבית חולים של הסהר האדום

בערב היום ה-20 למבצע "עופרת יצוקה" מביא צה"ל את אחד ההישגים הגדולים ביותר של הלחימה עד כה: חיסולו של סעיד סיאם, שר הפנים של חמאס. בתקיפת חיל האוויר על בית אחיו בבית להיא נהרגו עוד חמישה בני אדם, בהם בכיר נוסף בארגון.

הפלסטינים מדווחים, כי הכוחות של צה"ל ממשיכים להתקדם בעומק הרצועה ומשתלטים על מתקני החמאס. בישראל מכחישים את הדיווחים, אך תושבים של שכונות בעזה מדווחים על טנקים ברחובות העיר. חמאס מנסה לפגוע בחיילים, אולם למרבה המזל נפצעו היום שני חיילים בלבד - שניהם באורח קל.

תקרית שעמדה היום במרכז הסיקור של התקשורת העולמית היא הפגיעה של צה"ל במתחם אורנ"א, המרכז את הסיוע ההומניטרי לתושבי הרצועה. איש לא נפגע, אולם התמונות ששודרו לכל העולם גררו אחריהן גינויים רבים. בצה"ל אמרו כי מהמקום נורו רקטות אר.פי.ג'י. לעבר חיילי חי"ר, ומנהל המתחם אישר בשיחה עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון, הנמצא בישראל, כי מהמקום אכן נורתה אש.

שר הביטחון, אהוד ברק, ביקר היום בבסיס חיל הים, ואותת כי ניתן לסיים את הפעולה בעזה. עם זאת, רגע לפני הפסקת האש הצליח ברק לשלוף עוד כמה הפתעות, כמו חיסולו של סיאם, כדי שחמאס לא יכול לטעון לניצחון.