שריפת ענק פרצה בנמל אשדוד

כוחות כיבוי האש השתוללו על שריפת הענק במפעל "אגן כימיקלים" באשדוד, בה נפצעו ארבעה אנשים באורח קל עד בינוני. ככל הנראה קצר חשמלי היה הגורם לשריפה

(2:51 דק')

כוחות כיבוי הצליחו להשתלט על שריפת ענק המשתוללת הערב (רביעי) במפעל "אגן כימיקלים" בנמל אשדוד. צוותי כיבוי רבים מאזור אשדוד נמצאים במקום, מצוידים בציוד מיוחד בכדי לטפל בשריפה ולמנוע ממנה לגלוש למפעלים סמוכים, בהם יש חשש להתלקחות חומרים מסוכנים. ממד"א נמסר עד כה כי ככל הנראה, ישנם ארבעה פצועים באורח קל עד בינוני בשטח המפעל.

מפעל נוסף, הסמוך למפעל "אגן כימיקלים", עלה גם הוא בלהבות. תושבי האזור מתבקשים להישאר בבתיהם ולסגור את החלונות מחשש לרעלים באוויר.

לדברי כוחות הבטחון, האירוע אינו קשור בלחימה בדרום, ולא מדובר בשריפה שפרצה כתוצאה מירי רקטה.

אלי בין, מנכ"ל מד"א סיפר מוקדם יותר כי המפעל כולו עולה בעשן, ויש כוחות רבים של מד"א ומכבי אש מכל הערים הסמוכות. "אנחנו מנסים להשתלט על האירוע, ותוך כדי נשמעים קולות נפץ חזקים מאוד. יש חשש כבד שיש כאן עירוב של חומרים מסוכנים.

"האירוע עוד בעיצומו. הרמנו חפ"ק שם, ונכון לעכשיו אנחנו מנסים להעריך את המצב. לקחנו אמצעי זהירות, ולכן נעשה מאמץ של מכבי האש להשתלט על האירוע באמצעות אמצעים מיוחדים לטיפול בחומרים מסוכנים".