ירושלים: אזעקת שווא גרמה לבהלה בעיר

במוקדי החירום בעיר התקבלו מאות שיחות מאזרחים מודאגים שביקשו לקבל הנחיות באשר להתנהגות הרצויה במקרים של ירי • אייל שאולוף סיפר לחדשות nana10: הייתה חרדה גדולה מאוד - לא ידענו מה לעשות

(2:01 דק')

תושבי הבירה "זכו" היום (רביעי) לטעימה משגרת החיים של יושבי הדרום. אזעקות הופעלו באזור ירושלים מעט לפני השעה 13:00 בצהריים, כתוצאה מזיהוי שגוי של שיגור רקטה, שהיה חשש שתגיע לאזור - אך כוונה במקור לעבר יבנה.

היום ה-19 ללחימה: מטח נרחב לעבר ישובי הדרום »
רקטות שוגרו לגליל העליון - צה"ל השיב בירי »
מפת טווחי נפילת הרקטות והנחיות פיקוד העורף »

זיהוי הרקטות נעשה על פי זוויות של כל אזור ואזור, ויתכן שבאזור יבנה הזווית חרגה מעט לכיוון ירושלים מה שהפעיל את הצופרים. בפיקוד העורף עמלים כעת על תיקון התקלה.

מאות תושבים מודאגים טלפנו אל מוקדי החירום - בשאלה כיצד עליהם לנהוג. במד"א מספרים על למעלה מ-200 פניות שהתקבלו בפרק זמן של דקות, ואולם עד מהרה התברר, כאמור, שמדובר בסוג של תקלה ממוחשבת.

אייל שאולוף מירושלים סיפר לחדשות nana10 על דקות של חרדה. "שמענו את האזעקה ונבהלנו מאוד. לא ידענו מה לעשות ומאיפה האזעקה באה", כך לדבריו.

באזור הדרום, לעומת זאת, לא היה מדובר באזעקות שווא. מטח רקטות ששוגר דקות לפני כניסת הפסקת האש ההומניטרית לתוקף התפוצץ באזור באר שבע, יבנה והמועצה האזורית שדות נגב. לא היו נפגעים ולא דווח על נזק. למעלה מ-12 רקטות נפלו בשטח ישראל מאז שעות הבוקר - לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

היום ה-19 ללחימה בעזה נפתח בבוקר מתוח בצפון דווקא - קטיושות ששוגרו מאזור חוות שעבא בלבנון התפוצצו בשטחים פתוחים בסביבת קריית שמונה. למרבה המזל גם הבוקר איש לא נפגע. צה"ל השיב בירי לעבר המשגרים בצפון והודיע כי הוא רואה את ממשלת לבנון אחראית לתקרית.