שוב: הרופאים פותחים בשביתה במרפאות החוץ

בעקבות המבוי הסתום אליו נקלעו הרופאים והאוצר, ממשיכה ההסתדרות בשביתות המחאה. היום יושבתו מרפאות החוץ ומרכזי אשפוז יום בבתי החולים שמצפון לתל אביב. בבית החולים רמב"ם ישביתו את העבודה למשך שעתיים במחאה על תקיפתו של רופא בחדר המיון אתמול

אחרי הפוגה של שבוע, חוזרים הרופאים לשבש את שירותי הרפואה. במהלך היום (חמישי) צפויים הרופאים להשבית את מרפאות החוץ ומרכזי אשפוז יום שמצפון לתל אביב.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

במסגרת מהלכי הרופאים בניסיון להניע את המשא ומתן עם האוצר, תשבית היום הסתדרות הרופאים לישראל את מרפאות החוץ ואשפוז היום, וכן את המכונים בבתי החולים הציבוריים שמצפון לתל-אביב. בין היתר יהיו סגורות המרפאות בבתי החולים שניידר, השרון ובלינסון בפתח תקווה, בבית החולים מאיר בכפר סבא.

 

בצפון לא יפעלו במרפאות החוץ ומרכזי אשפוז יום של בבית החולים העמק בעפולה, בית החולים הלל יפה בחדרה, בתי החולים בחיפה, בית החולים זיו בצפת ובית החולים פוריה בטבריה.עם זאת, אנשים שכבר מאושפזים בבית חולים צפויים לקבל את הטיפול הרפואי כרגיל.

  

אתמול התכנסה ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת לדיון פגרה מיוחד על שביתת הרופאים. בדיון לקחו חלק נציגי ההסתדרות הרפואית, הממונה על השכר באוצר, סגן שר הבריאות ובכירי קופות החולים.

 

הצדדים דנו באפשרויות העומדות בפניהם על מנת לקדם את המשא ומתן בין נציגי הרופאים למשרד האוצר, על מנת להשיב את מערכת הרופאה הציבורית לעבודה תקינה. "האוצר מסרב לדון בבעיות האמיתיות", טען יו"ר ההסתדרות הרפואית, דוקטור לאוניד אידלמן בדיון. סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן אמר כי איש אינו מעוניין בשביתה.

 

בנוסף לשביתה המתוכננת של הסתדרות הרופאים, בבית החולים רמב"ם בחיפה הודיעו אמש כי ישביתו היום את פעילות בית החולים בין השעות 9:00 ל-11:00 בבוקר. במהלך זמן זה, יפעל בית החולים במתכונת חירום.

 

בבית החולים החליטו על השבתת פעילותם למשך שעתיים במחאה על תקיפתו של אחד הרופאים, אתמול בחדר המיון. האירוע אירע אתמול בשעה 13:00 כשהמטופל סרב להמתין לתורו וזעם על זמן ההמתנה הארוך. בתגובה לכך הוא היכה את הרופא בראשו באמצעות קלסר ואף ניסה להכותו עם בלון חמצן. הרופא, בן 40, הגן על עצמו ולמקום הגיעו מאבטחים שהצליחו להשתלט על החשוד בתקיפה.