"מה שצה"ל השיג ב-16 ימים לא השיגה אף מדינה ב-16 שנים"

במפגש עם 600 חיילי מילואים מחטיבת הצנחנים אמר נשיא המדינה שמעון פרס כי "תוצאות המלחמה נקבעות ברושם שהן מותירות - כאשר הפלסטינים מציגים כל מפלה כניצחון וישראל הופכת בדיבורים כל ניצחון למפלה - צה"ל משיג תוצאות אמיתיות ומדהימות בעזה ויש לדאוג כי זה הרושם האמיתי שגם יישאר"

(2:38 דק')

נשיא המדינה שמעון פרס נפגש הבוקר (שני) בצאלים עם 600 חיילי מילואים מחטיבת הצנחנים המתכוננים לכניסה קרקעית לעזה. הנשיא אמר לחיילים "אני לא חושב שאי פעם היה לנו צבא יותר מאומן, מאורגן ומתוחכם מכם. בשבילי הדור שלכם הוא גילוי בלתי רגיל ובמקום לתת מחמאות ניתן פשוט לראות את מבחן התוצאות- ב-16 ימים צה"ל עשה מה שלא עשו מדינות אחרות ב-16 שנים".

עמוס גלעד: מצרים לא תרשה להציב כוח רב לאומי בשטחה »
מטח רקטות ליישובי הדרום: פגיעה ישירה בבית באשקלון »
דיווח: חמאס דחה ההצעה המצרית לרגיעה עם ישראל »

הנשיא הודה לחיילים בשם עם ישראל על ההישגים שנחל צה"ל עד כה ואיחל להם הצלחה במהלך הלחימה. הנשיא אמר לחיילים כי "ישראל יצאה למלחמה לאחר שהעורף ספג רקטות ומיליון אנשים חדלו מלקיים אורח חיים תקין וישבו במקלטים".

פרס הדגיש כי "תוצאות המלחמה נקבעות ברושם שהן מותירות. כאשר הפלסטינים מציגים כל מפלה כניצחון וישראל הופכת בדיבורים כל ניצחון למפלה. הפעם צה"ל משיג תוצאות אמיתיות ומדהימות מבחינת הזהירות והפעילות בעזה ויש לדאוג כי זה הרושם האמיתי שגם ישאר".

צרפת: משקיפים מאירופה צריכים להישלח לעזה

מוקדם יותר היום אמר שר החוץ של צרפת, ברנאר קושנר, כי משקיפים צבאיים מאירופה צריכים להישלח לעזה אם יושג הסכם הפסקת אש בין ישראל לחאמס. קושנר אמר כי "צרפת תומכת בשליחת משקיפים לאזור כדי שיפקחו על יישום הסכם הפסקת אש שיושג בין הצדדים, למרות ההתנגדות מצד ישראל וחמאס".

גם שר החוץ הגרמני, פרנק-וולטר-שטיינמייר, התבטא בנושא הלחימה בעזה ואומר כי המפתח העיקרי למעבר מהפסקת אש המוניטרית בעזה להפסקת אש קבועה הוא הפסקת הברחת אמצעי הלחימה לרצועה על ידי חמאס.

בתום סבב פגישות במזרח התיכון עם מנהיגים ישראלים וערבים הוסיף שטיינמייר כי גרמניה יכולה לסייע למצרים בפיקוח על הגבול עם הרצועה.