נתניהו: על אבו מאזן לבטל את ההסכם עם חמאס ולבחור בדרך השלום

לקראת הטקס הרשמי של חתימת הסכם הפיוס בין פתח לחמאס אמר ראש הממשלה, במהלך פגישתו עם שליח הקוורטט למזרח התיכון, כי הדבר ייפגע במאמצי השלום. "איך ניתן להשיג שלום עם ממשלה שחציה קוראת להשמיד את ישראל ואף משבחת את רב המרצחים אוסאמה בן לאדן?", ציין נתניהו

(20 שניות)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נועד היום (שלישי) עם שליח הקווארטט למזרח התיכון, טוני בלייר, בירושלים וקרא ליו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן לבטל את ההסכם עם חמאס, ולבחור בדרך השלום. לקראת החתימה הרשמית הצפויה מחר במצרים אמר נתניהו: "ההסכם בין אבו מאזן לחמאס פוגע פגיעה קשה בתהליך השלום".

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10

 

נתניהו התייחס לגינוי חמאס את חיסולו של מנהיג אל-קאעדה, אוסאמה בן לאדן. "איך ניתן להשיג שלום עם ממשלה שחציה קוראת להשמיד את ישראל ואף משבחת את רב המרצחים אוסאמה בן לאדן", תהה ראש הממשלה. מלשכת ראש המשמלה נמסר כי נתניהו יציג עמדתו זו באירופה, במהלך פגישותיו בלונדון ובפריז עם ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון ונשיא צרפת, ניקולא סרקוזי.

 

אתמול גינה ראש ממשלת חמאס ברצועה, איסמעיל הנייה את חיסולו של בן לאדן ואמר כי מדובר ב"התנקשות בלוחם ערבי קדוש". הוא אמר לעיתונאים: "אנו מתייחסים לזה כהמשך המדיניות האמריקנית שמבוססת על דיכוי ושפיכת דם מוסלמי וערבי". עם זאת, הוא ציין כי ישנם הבדלים בין אל-קאעדה לחמאס.

 

לעומת זאת ברשות הפלסטינית הצטרפו אתמול למנהיגי העולם האחרים שבירכו את ארצות הברית על חיסול מנהיג אל-קאעדה. "חיסולו של בן לאדן הוא דבר טוב לשלום העולמי אך מה שחשוב הוא להתגבר על השיטות האלימות שנוצרו בידי בן לאדן ושאותן עודד", אמרו ברשות.

 

 

דיווח במצרים: הפלסטינים כבר חתמו על הסכם הפיוס

מוקדם יותר דיווחה רשת "נייל" המצרית כי פתח וחמאס חתמו כבר על הסכם הפיוס הפנים-פלסטיני בקהיר. על פי הדיווח החתימה נערכה במטה המודיעין המצרי בנוכחות ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, בכיר פתח, עזאם אל-אחמד, וראש המודיעין המצרי, מראד מוואפי. מחר צפוי להתקיים הטקס הרשמי בנוכחות יושב ראש הרשות הפלסטינית

 

לדברי בכיר מצרי, האווירה במקום חיובית והושלמו כמעט כל ההכנות לטקס שייערך מחר. מצרים, שפעלה רבות למען השגת הסכם הפיוס, הזמינה לטקס את מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, מזכ"ל הליגה הערבית, עמרו מוסא, שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, ושרי חוץ ממדינות רבות בעולם, ביניהן, רוסיה וסין.