"אל חיאת": חמאס דחה ההצעה המצרית לרגיעה ארוכת טווח עם ישראל

לדברי מקור בחמאס, הארגון מסתייג מסעיפים בהסכם העוסקים ברגיעה ארוכה, בהכנסת כוחות בינלאומיים לרצועה ובנסיגת צה"ל מן הרצועה. לדבריו התנועה חותרת לשיפור הסעיפים בכדי להביא לביצוע בו זמני של כל פרטיו על פי לוח זמנים מוגדר

(1:40 דק')

העיתון הערבי "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון מפרסם הבוקר (שני) כי חמאס דחה את ההצעה המצרית לרגיעה ארוכת טווח עם ישראל.

עמוס גלעד: מצרים לא תרשה להציב כוח רב לאומי בשטחה »
לבני: לא השתתפתי בדיון האו"ם כדי לא לתת לו לגיטימיות »
התחדש הירי אל יישובי הדרום: 3 רקטות מאז הבוקר »

לדברי בכיר בחמאס, שצוטט בעיתון, "עדיין ישנם פרטים רבים הדורשים דיון עד שאפשר יהיה להגיע להסכם עקרוני". מקור אחר בחמאס אמר כי הסעיפים בהסכם שהציעה מצרים אשר מהם מסתייג הארגון הם הסעיפים העוסקים ברגיעה ארוכה, בהכנסת כוחות בינלאומיים לרצועה ובנסיגת כוחות צה''ל מן הרצועה.

לדברי המקור עוד כמה סוגיות אינן ברורות עדיין כגון הפעלת המעברים ונושא ההתחייבות שלא להבריח נשק לרצועה. הוא הוסיף כי התנועה חותרת לשיפור סעיפי היוזמה כך שכולה תבוצע בו זמנית, ולא בצורה של צעדים הבאים בזה אחרי זה ללא לוח זמנים מוגדר.

"השיחות בין סולימאן לנציגי חמאס בקהיר היו - חיוביות"

הלילה דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית של מצרים כי חלה התקדמות בשיחות עם משלחת חמאס לסיום הלחימה ברצועת עזה. הסוכנות ציטטה בכיר מצרי, שאומר כי השיחות שהתקיימו בין ראש המודיעין המצרי, עומאר סולימאן, לבין נציגי חמאס שהגיעו לקהיר היו "חיוביות". עוד מסר הבכיר המצרי כי משלחת חמאס הסכימה כי יש להפסיק את המלחמה בעזה בהקדם האפשרי.

למרות זאת התקשורת הפלסטינית מדווחת כי הדיונים בקהיר בין נציגי חמאס לבכירים המצרים הסתיימו ללא השגת הסכם בנושא הפסקת אש עתידית. באתר "פלסטין היום" דווח כי שני בכירי חמאס שהגיעו מסוריה לקהיר כדי לדון בהצעה המצרית להפסקת אש ברצועת עזה חזרו לסוריה כדי להשלים את הדיונים עם יושב ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל. גורמים פלסטינים יודעי דבר מספרים כי לא הושג במהלך הדיונים עם המצרים הסכם כלשהו על הפסקת אש ברצועת עזה.