כשהתותחים רועמים הפוליטיקה ממשיכה

בלעדי לחדשות 10: לכאורה הוכרזה "הפסקת אש פוליטית" במערכת הבחירות, אבל המתמודדת מטעם קדימה, ציפי לבני, מצאה אתמול זמן להשתתף בחוג בית בתל אביב. מלשכת לבני נמסר בתגובה: "מדובר במפגש שנקבע מראש, ועסק ברובו בנושאים הקשורים ללחימה בעזה. לבני אינה עוסקת בימים אלה בקמפיין בחירות"

(4:17 דק')

"אני הרגשתי לא נח לבוא הנה כי אני כל היום עוסקת רק בעניין אחר אבל אמרתי אני אעבור", כך, בחצי התנצלות, פתחה אמש שרת החוץ ציפי לבני את דבריה בחוג בית בדירת מגורים בלב תל אביב מול כמה עשרות פעילי שמאל צעירים.

אמנם בשבת האחרונה, עם פתיחת הפעולה בעזה, הוציאה קדימה הודעה רשמית על השהיית כל הפעילות הפוליטית לקראת הבחירות בשל המצב, אולם בחוג הבית אתמול לבני לא נמנעה מלהתייחס גם לסוגיות פוליטיות.

בתחילה סקרה שרת החוץ בפני הצעירים את את יעדי המבצע בעזה: "אני לא חושבת שנוכל לבטל את חמאס כתנועה. אל בשיל זה יצאנו למבצע. המבצע לא נועד להחליף את השלטון שם, אין לו יומרות כאלה".

בהמשך, תקפה לבני את הרגיעה שיזם שר הבטחון אהוד ברק: "העובדה שהיום יורים על באר שבע, במובנים רבים היא תוצאה מההסכמות שלנו להיכנס לרגיעה שהיא לא מפוקחת. ההברחות נמשכו. ידענו, כל התקופה הזאת שטווח הטילים הולך וגדל אבל אמרנו 'בסדר, אנחנו לא רוצים להגרר ולא רוצים להיכנס, ונגלה איפוק', ובמובנים רבים אנחנו משלמים על זה היום מחיר"

לבני לא עזבה את המקום לפני שהספיקה לחזור על מסר פוליטי לפיו היא לא תהיה "האקמול של הליכוד": "אם מישהו רוצה להצביע ביבי ולהתנחם בזה שאני אבוא לשם כדי לקדם את התהליכים המדיניים וקדימה תסדר לכם את כל אלו שהגיעו מצד ימין... הבחירה היא בחירה חדה, זה או אני או ביבי."

מלשכת לבני נמסר בתגובה: "מדובר במפגש עם צעירים שנקבע זמן מראש, לבני הגיעה לזמן קצר לאחר יום עבודה ארוך. רוב המפגש עסק בנושאים הקשורים ללחימה בעזה, אך כאשר היא נשאלה על עמודתיה בסוגיות פוליטיות ענתה בקצרה. השרה לבני אינה עוסקת בימים אלה בסוגיות פוליטיות או בקמפיין בחירות"