בית המשפט הורה לשחרר עובדת זרה ובנה התינוק שנעצרו

ארגונים לזכויות האזרח עתרו לבית המשפט נגד מעצרם של אם מהפיליפינים ובנה בן השנה וחצי אתמול והעברתם למתקן ההגירה בנתב"ג. בית המשפט המחוזי בפתח תקווה החליט לשחרר את השניים ולדחות את הדיון בגירושם מכיוון שאביו של התינוק, אזרח טורקיה, שוהה בישראל כחוק

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה נענה הערב (שישי) לעתירת ארגוני זכויות האזרח ודחה את גירושם של אם פיליפינית ובנה בן השנה וחצי שנעצרו אתמול והועברו למתקן ההגירה בנתב"ג לקראת גירושם מהמדינה. ההחלטה התקבלה לאחר שהוכח שאביו של הילד שוהה בישראל כחוק.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

הפעוט נעצר יחד עם אמו אתמול אולם אביו הוא מבקש מקלט מוכר, העובד בישראל כחוק ושוהה במדינה באשרה על פי חוק. לאם אין אשרה מכיוון שהרתה וילדה את בנה בישראל. לדברי עמותת ילדים ישראלים, השניים נעצרו על אף העובדה שבתעודת הלידה של הילד מצוינים שמות שני ההורים בצורה ברורה והם רשומים תחת אותה הכתובת. בעמותה טוענים כי הדבר מהווה ערובה לכך שהשניים חולקים משק בית משותף וגירוש האם והילד משמעותו פירוק המשפחה.

 

"מעצרו של הילד היה פזיז וחסר כל שיקול דעת. אנו קוראים לרשות האוכלוסין וההגירה לשחרר בהקדם האפשרי את הילד ואמו ולעצור את חרפת המעצר המיותר הזה. הילדים הללו הם לא הבעיה וגירושם אינו הפיתרון", אמרו בעמותה. בעקבות עתירת ארגונים לזכויות אדם בנושא החליט בית המשפט לשחרר את השניים ממתקן ההגירה ונקבע כי ביום שלישי בשבוע הבא יתקיים דיון בנושא.

יחד עם האם ובנה נעצרה עובדת נוספת מן הפיליפינים ובנה התינוק בן השמונה חודשים. מעצר האם ובנה בוצע במהלך פעילות שוטפת של רשות ההגירה בתל אביב ומכיוון שהאם ובנה לא עומדים בקריטריונים של משרד הפנים המאפשרים להם להישאר בארץ.