מחאת העובדים הסוציאליים: טרם נקבע מועד לחידוש המו"מ, שביתת הזדהות בחיפה

שביתת העובדים הסוציאליים נמשכת והסוף אינו נראה עדיין באופק. אתמול פוצץ המשא ומתן עם האוצר. עד כה הציעה המדינה לעובדים תוספות שכר מצטברות של 15%, אך העובדים הסוציאליים ממשיכים לדרוש תוספת של 30% בשכרם. בעקבות המחאה, תשבית עיריית חיפה את שירותיה מהשעה 11:00 ועד ל-14:00

(1:09 דקות)

שביתת העובדים הסוציאליים נכנסת הבוקר (רביעי) ליומה הרביעי, לאחר שאמש הסתיימה ללא תוצאות פגישה שארכה שעתיים עם נציגי האוצר. עיקר המחלוקת מתמקד כעת בדרישה להחיל את הסכמי השכר שיושגו במגזר הציבורי, גם על העובדים המועסקים בעמותות וברשויות המקומיות. בשלב זה טרם נקבע מועד לחידוש המשא ומתן.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10

 

במסגרת ההזדהות עם מאבק העובדים הסוציאליים, תשבית עיריית חיפה את השירותים לשלוש שעות החל משעה 11:00. בשעות אלה המשרדים בעיר יהיו סגורים, ולא תתקיים קבלת קהל.

עד כה, הציעה המדינה לעובדים תוספות שכר מצטברות של 15 אחוזים, אך העובדים הסוציאליים ממשיכים לדרוש תוספת של 30 אחוזים בשכרם. גם הצעות שונות לפשרה נתקלו בחוסר שביעות רצון מצד המפגינים.

 

לאור אי ההתקדמות במשא ומתן, הגיעו האתמול מאות עובדים סוציאליים להפגנה מול משרד האוצר בירושלים. "ראיתי אתכם עובדים לילות כימים ומצילים נפשות בישראל. ראש הממשלה צריך להתערב עוד היום ולסיים עם השביתה הזו", אמר שר הרווחה לשעבר, יצחק הרצוג, שהשתתף אף הוא בהפגנה.

 

חבר הכנסת אילן גילאון ממרצ אמר כי העובדים הם חלוצים וחלוצות, הפרולטריון האמיתי: "אתם חלוצים וחלוצות שבחרו את הנתיב הקשה ביותר מתוך פטריוטיות שאין לה קץ. יש להפסיק את התופעה של מדינה במכרז. מי שחושב שהמדינה היא עסק שינסה למכור אותה".