מסתמן: ניצן הורוביץ בחמישייה הראשונה של מרצ

יושב ראש תנועת מרצ, חיים אורון, הציע לעיתונאי ופעיל זכויות האדם והסביבה, ניצן הורוביץ, אחד ממקומות החמישייה הפותחת של מרצ ותנועת השמאל החדשה. הורוביץ, המשמש כיום כעורך חדשות החוץ של "חדשות 10" הודיע כי ישקול את ההצעה

(1:10 דק')

יושב ראש תנועת מרצ, חיים (ג'ומס) אורון, פנה היום (ראשון) לעיתונאי ניצן הורוביץ, והציע לו מקום בחמישייה הפותחת ברשימת השמאל החדשה שתחבור למרצ. במפלגה המתגבשת מקווים כי הצטרפותו של הורוביץ, פעיל בולט בנושאים סביבתיים, תמשוך אליה את קולות ציבור הבוחרים בעלי מודעות סביבתית, זאת על רקע ההתפצלות שחלה בתנועת "הירוקים".

הורוביץ הצטרף למערכת החדשות של ערוץ 10 עם הקמתה. כיום הוא עובד כפרשן לעניינים בינלאומיים וראש דסק חדשות החוץ. בנוסף, מגיש הורוביץ פינה בתוכניתם של ירון לונדון ומוטי קירשנבאום "לונדון את קירשנבאום", שבה הוא מביא ידיעות מן העולם.

לאחרונה שודרה בערוץ 10 סדרה דוקומנטרית בבימויו והגשתו בשם "העולם הבא-ניצן הורוביץ מחפש את המחר", ובמוקדה תהליכי הגלובליזציה, המהפכה הסביבתית בערים, גלי ההגירה הגדולים ומהפכת הפיתוח בסין על רקע האולימפיאדה.

בתוך כך, החל משעות הצהריים הגיעו מאות חברי התנועה אל ביתן מספר 16 בגני התערוכה כדי לבחור את נציגיהם ברשימה לכנסת ה-18. לאחר שייספרו קולות הבוחרים, צפוייה ועידת המפלגה להתכנס כדי לקבל את התוצאות הסופיות. לאחר מכן יתווספו גם נציגי תנועת השמאל החדשה. לפי סקרים אחרונים, צפויה המפלגה המשותפת לקבל בבחירות הבאות בין שישה לשמונה מנדטים.

ההערכה: זהבה גלאון, אבשלום וילן ואילן גלאון בשלישיה הראשונה

על פי יחסי הכוחות המסתמנים במרצ, ואם לא יהיו הפתעות - צפויים ח"כ זהבה גלאון, ח"כ אבשלום וילן וחבר הכנסת לשעבר אילן גלאון לתפוס את שלושת המקומות הראשונים. בין המועמדים הנוספים בעשירייה הראשונה נוכל למצוא ככל הנראה את עו"ד צלי רשף וטליה ששון.

לפני כשבוע, ערכה הרשימה תנועת השמאל "התנועה החדשה" כנס יסוד בתיאטרון "צוותא" בתל אביב. בכינוס החגיגי השתתפו כמה מאות בני אדם, בהם מספר רב של אמנים ואנשי רוח. יו"ר מרצ, חיים אורון, שנאם באירוע אמר כי "התכלית הראשונה והמיידית היא ליצור כוח בבחירות הקרובות שיהיה גורם משמעותי בכל ממשלה של מרכז-שמאל, אם תוכל לקום".