28.12.2010

11:47

ש"ס: נתניהו התחייב שהקואליציה תתנגד לחוק הגיור הצבאי

לדברי דובר המפלגה, ראש הממשלה הבטיח שתהיה התנגדות לחוק הגיור בוועדת החוקה, מכיוון שהרב עמאר אמר שיפתור את הסוגייה ללא צורך בחוק

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבטיח לאלי ישי שהקואליציה תתנגד בוועדת החוקה להמשך החקיקה של חוק הגיור, כך אמר דובר ש"ס רועי לחמנוביץ' לחדשות נענע 10.

נתניהו אמר כי ההתנגדות לחוק תיעשה אחרי שהרב הראשי שלמה עמאר הבטיח לפתור את הסוגייה של גיור חיילי צה"ל ללא צורך בחוק.

 

אתמול, אחרי שישראל ביתנו איימה במשבר, נעתר נתניהו, לבקשתו של שר החוץ והחליט לקדם את חוק הגיור הצבאי לקראת אישור הצעת החוק.בתום סבב שיחות עם נציגי ש"ס ויהדות התורה, החליט ראש הממשלה להעביר את החוק לידי ועדת חוק, חוקה ומשפט של הכנסת.

 

בראש הוועדה עומד חבר הכנסת דוד רותם (ישראל ביתנו) שהוא גם אחד משני יוזמי הצעת החוק. החלטתו של נתניהו מבטיחה כי הדיון בהצעה יקודם ולא יתעכב, ולא כמו באפשרות שההצעה תטופל בוועדת הפנים בראשות דוד אזולאי (ש"ס). 

סבב הדיונים בנושא החל לאחר שליברמן איים כי במידה והצעת חוק הגיור לא תקודם, ישראל ביתנו לא תתמוך בחוק התקציב שאמור לעלות להצבעה בעוד יומיים. בתגובה איימו ש"ס ויהדות התורה כי אם יקודם החוק הם יתנגדו לתקציב.

 

לפני כשבועיים אושרה הצעת החוק בקריאה טרומית ברוב גדול של 74 חברי כנסת מול 18 בלבד שהתנגדו. לפי ההצעה, כל הגיורים שנערכו במסגרת מערך הגיור הצבאי מאז הקמתו, תקפים ולא ניתן לבטלם.