וינשטיין למשפחות השכולות: לא אחקור את נתניהו על אסון הכרמל

היועץ המשפטי לממשלה השיב בשלילה לבקשתם של משפחתה של טופז אבן חן קליין שנספתה באסון בכרמל. במכתב למשפחה כתב וינשטיין כי לא נמצאה תשתית ראייתית לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה ושרים נוספים והפנה אותם אל הזירה הפרלמנטרית

(25 שניות)

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיע היום (שני) כי אין בכוונתו לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו בעקבות אסון השריפה בכרמל.

 

במכתב תשובה לאביה של טופז אבן חן שנהרגה באסון, ניצב בדימוס זאב אבן חן, ולמחותנו, ניצב חיים קליין כתב וינשטיין, כי אין תשתית ראייתית לביצוע חקירה פלילית נגד ראש הממשלה, שרי האוצר, הפנים והביטחון והפנה אותם אל הזירה הפרלמנטרית.

 

לפי המדווח ב"קול ישראל", עוד ציין היועץ המשפטי לממשלה כי באם בבדיקתו של מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, יעלה חשד להיבטים פליליים הוא יבחן את הנושא בשנית.  

 

לפני כשבועיים העבירה משפחתה של מישר טופז אבן חן קליין, בקשה ליועץ המשפטי לממשלה להורות למשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד ראש הממשלה, שר הפנים, שר האוצר ושר הביטחון בדבר גרימת מותם של 44 הנספים אסון השריפה בכרמל.

"הדרך לתקן את האופי הרשלני שבו מתנהלת ממשלת ישראל היא ביצירת נורמה שלפיה מקבלי ההחלטות הרשלניות יתנו את הדין בגין מחדליהם הפליליים", כתבו במכתב לוינשטיין. לדברי הפונים אבן חן וקליין, מותם אינו יד הגורל, אלא תוצר של רשלנות היושבים בממשלה.

 

עוד נכתב כי אם הדין לא ימוצה עם האחראים, ישראל תעמוד בפני "החלטות רשלניות נוספות שיגרמו לאובדן המוני של חיי אדם". לדבריהם, לא מדובר ברשלנות לשמה, כמו "עצימת עיניים ואי-אכפתיות ביחס לתוצאות העלולות לנבוע מהעדר הקצאת המשאבים".