נסראללה: "אם נואשם ברצח חרירי - נאבד את יכולת ההגנה על לבנון"

מזכ"ל חיזבאללה התייחס לאפשרות שהארגון יואשם ברצח ראש ממשלת לבנון לשעבר והזהיר את ישראל מפני מעשי "תוקפנות" כלפי הארגון. "אם תפורסם ההחלטה, נאבד כולנו את היכולת לטפל בהשלכות", אמר

(31 שניות)

מזכ"ל החיזבאללה, חסן נסראללה, התייחס היום (ראשון) לאפשרות שחברים בארגונו יואשמו ישירות ברצח ראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק אל-חרירי. בנאום מצולם שנשא, הזהיר את ישראל מפני מעשי "תוקפנות" כלפי הארגון.

 

"אם תפורסם החלטת החשד, נאבד כולנו את היכולת לטפל בהשלכות של ההחלטה הזאת ולהגן על המדינה שחשובה לכולנו, שבדמנו אנחנו שוקלים על הגנתה", אמר נסראללה. עוד הוסיף כי "לקראת פרסום ההחלטה, החלו כבר לארגן בישראל את חגיגות הניצחון. אנחנו נענים לאתגר ונהפוך כל מעשה תוקפנות שלכם לניצחון".

 

ביום שישי האחרון אמר סגנו של נסראללה, נעים קאסם, כי ארצות הברית מפעילה לחצים בכדי להאיץ את פרסום החלטת בית הדין הבינלאומי, שיאשים את חיזבאללה ברצח ראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק אל-חרירי.

לדבריו, "ארצות הברית עושה מאמצים בכדי להכשיל כל פתרון אפשרי", אמר לעיתון הלבנוני "א-נהאר". קאסם סרב להתייחס למה עלול לקרות במידה והדוח יתפרסם לפני שכל הפלגים בלבנון יגיעו להסכם והוסיף: "על אמריקה להפסיק לשחק בגורלה של לבנון".

 

מוקדם יותר דווח כי משרד החוץ הלבנוני קיבל מהשגרירות בהולנד הודעה, לפיה כתבי האישום בחקירת ההתנקשות בראש ממשלת לבנון לשעבר, יוגשו לבית הדין הבין לאומי בהאג כבר ביום חמישי הבא.