מצרים: כוחות הביטחון עצרו את ראש שירות הביטחון של חמאס

על פי מקורות מצריים הבכיר, מוחמד דבאבש, נעצר על ידי השלטונות בשדה התעופה בקהיר כשביקש לשוב לעזה. בחמאס איימו כי המעצר עשוי להוביל להידרדרות ביחסים עם מצרים

(21 שניות)

מקורות מצריים דיוווחו הבוקר (ראשון) כי בכיר חמאס ברצועת עזה, מוחמד דבאבש, נעצר בימים האחרונים על ידי שלטונות מצרים בשדה התעופה בקהיר במהלך שובו לעזה.

 

על פי הדיווחים בכלי התקשורת של חמאס דבאבש, המכונה "אבו רדואן", הוא האחראי על מנגנון הביטחון הכללי של הארגון וכן ממונה על הפעלת המודיעין ועל הברחות הנשק הציוד לתוך רצועת עזה.

 

בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דווח כי בחמאס איימו שמעצרו של דבאבש עלול להוביל להידרדרות ביחסים עם עם מצרים וקראו לשחרור הבכיר - "נפעל באופן שייאלץ את שלטונות מצרים לשחרר את אבו רדואן", אמרו בארגון.

 

מעצרו של הבכיר, ראש שירות הביטחון של חמאס בעזה, מגיע על רקע גל של סיכולי הברחות שביצעה מצרים נגד חמאס. לפני כשלושה שבועות פשטו הכוחות המצרים על מחסני נשק, חומרי נפץ וסמים בצפון סיני. בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דווח כי המשטרה פשטה על חמישה מחסנים בהם נתפסו כ-100 ק"ג של חומרי נפץ מסוג TNT שהיה מיועד להברחה לרצועת עזה דרך המנהרות. עוד פשטה המשטרה על מחסן במרכז סיני ובו נמצאו 110 פגזים נגד מטוסים ובמחסן אחר נתפסו קליעים נגד מטוסים.

התפיסה הגדולה הגיעה יממה לאחר שכוחות הביטחון במצרים סיכלו הברחה גדולה במיוחד של אמצעי לחימה אל תוך רצועת עזה. על פי הדיווחים בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" נתפסו במבצע 190 טילים נגד מטוסים, שנועדו להגיע לעזה.

 

100 מהטילים נמצאו במחסן סודי באל-מנמני שבמרכז סיני, ואילו 90 הטילים הנוספים נמצאו במחסן דומה באל-חסנה. בנוסף נמצאו במחסנים חומרי נפץ, נשקים אוטומטיים ומוקשים נגד טנקים.