אשכנזי על מסמך גלנט: "פוגע בכולנו, אם נפל פגם - נטפל בנחישות"

בהתייחסות ראשונה למסמך שממשיך לעורר סערה, אמר הרמטכ"ל כי צה"ל משתף פעולה עם החקירה וסומך על המשטרה. "על כולנו מוטל מעתה נטל כפול ומכופל - להמשיך במשימתנו להגן על ביטחון אזרחי ישראל ובד בבד להוכיח כי אנחנו ראויים לאמונם", הדגיש אשכנזי

הרמטכ"ל גבי אשכנזי התייחס הערב (רביעי) לראשונה לסערה סביב מסמך גלנט, שחקירתו נמצאת בעיצומה. בדברים שנשא בטקס הסיום של קורס פיקוד ומטה בבית החייל בתל אביב הבהיר אשכנזי כי הפרשה פוגעת באמון הציבור הציבור בצה"ל, אך הבטיח כי הצבא ישתף פעולה עם החקירה ויטפל באירוע בנחישות אם יידרש לכך.

 

"פרשה זו פוגעת בכולנו, בכל אחד מהמעורבים בה, אך חמורה מכך היא השפעתה הקשה על הנכס החשוב והיקר ביותר שיש לנו, מקור הכוח ההכרחי שלנו בכל עת ובכל תרחיש, וזהו האמון של עם ישראל שממנו אנו באים ושעל הגנתו אנו מופקדים. על כולנו יוטל מעתה נטל כפול ומכופל - להמשיך במשימתנו להגן על ביטחון אזרחי ישראל ובד בבד להוכיח כי אנחנו ראויים לאמון הזה", הדגיש אשכנזי.

 

"האתגרים והאיומים המורכבים העומדים מול מדינת ישראל לא מאפשרים לנו להסיח את דעתנו ולעסוק בכל נושא אחר מלבד לאחריות הלאומית הכבדה והגורלית המוטלת על כתפינו. אחריות שהיא גדולה מהאני של כל אחד מאיתנו, שנוכל לשאת בה רק באמצעות טובי הלוחמים והמפקדים הפועלים מתוך תחושה משותפת של אחדות, ערבות הדדית וחוסן ערכי".

 

הרמטכ"ל התייחס לחקירת המשטרה בנושא המסמך והבהיר כי צה"ל משתף פעולה עם החקירה מראשיתה. "כל שאומר כעת הוא שאנחנו סומכים על משטרת ישראל ועל רשויות החוק שיוציאו את האמת לאור ובהקדם האפשרי", אמר אשכנזי. "אני יכול להבטיח שאם נפל פגם כלשהו - נדע לטפל בו בנחישות. זה מה שמצופה מאיתנו, זה מה שמצפה מאיתנו החברה הישראלית וכך נעשה".

ועדת החוץ והביטחון תדון בסערה סביב המסמך

מוקדם יותר היום הודיע יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, חבר הכנסת צחי הנגבי, על כינוס ישיבת חירום של הוועדה ביום ראשון. החברי הוועדה צפויים לדון במתיחות בצמרת הביטחונית שנוצרה בעקבות מסמך גלנט ובניסיונות להפיג מתיחות זו. עוד ידונו החברים ביחסים בין הדרג המדיני לצבאי.

 

בתוך כך, הודיעה המשטרה כי בדיקות פוליגרף וראיות חדשות שהושגו, ממקדות את החקירה בקבוצת אנשים החשודים בזיוף חלק מהמסמך. מרבית החשודים הם קצינים בצה"ל, ובשלב זה נבדק במשטרה האם כל המסמך זויף שמא מדובר במסמך שהוסיפו לו לוגו ומלל והוא חובר על בסיס מסמך שכבר היה קיים.