ממחלתו של מובראק ועד איראן: על המתרחש בעולם הערבי

שמועות כי מובראק לקה בסרטן הלבלב מעלות שאלות באשר למה יקרה אחרי לכתו. במצרים כבר מכינים את היורש והסברה היא כי ימשיך להוות כמו אביו גורם של יציבות באזור. מצרים בהנהגת מובראק היתה לא מאהבה גדולה אלא יותר מהכל בשל "המלחמה הקרה" המתנהלת בין הסונים לשיעים. על מה שמסעיר את העולם הערבי בימים האחרונים

(5:14 דקות)

על השמועות אודות מחלת סרטן הלבלב של מובראק, גדר הפלדה המצרית נגד סוריה וחמאס והמלחמה הקרה בין הסונים לשיעים שמובילה לקריאות במצרים נגד איראן . מה מתרחש בימים האחרונים בעולם הערבי?
 
דיווח בעיתון אמריקני טוען, כי נשיא מצרים לקה בסרטן הלבלב ונותרה לו שנה לחיות. בין אם הדיווח נכון או לא במצרים כבר מכינים בשנה וחצי האחרונה את יורשו, הבן ג'מאל. מובראק נחשב לאיש היציבות באזור בעיקר ביחסים מול איראן. כל מי שימשיך את מובראק צפוי לשמור על אותו קו מול איראן המתאפיין ב"מלחמה קרה" שמקורה בסכסוף הסוני-שיעי. בגישתה מול טהרן, מצרים לצידה של ישראל ואינה מעוניינת בפצצה איראנית.
 
מצרים בונה את גדר הפלדה כנגד מי שהיא רואה כמשתפות הפעולה של איראן, סוריה וחמאס. בלבנון לא אוהבים את המהלך ומעל מסכי הטלוויזיה ניתן לראות אותו זוכה לכינויי גנאי שונים. מובראק שומר על האינטרסים של העולם הסוני והקולות שמושמעים כנגדו מגיעים מן השיעים. כך ישראל בסכסוך מול איראן מקבלת חיזוק לא צפוי בשל המלחמה המתנהלת בין הסונים לשיעים. בין היתר ניתן לשמוע קריאות מפתיעות מהצד הסוני בעולם הערבי שאף מכנות את איראן כאויב ו"כשטן הגדול".