המשטרה ממליצה: להעמיד לדין את לחיאני בגין שוחד

פרסום ראשון: שורת האישומים עליהם תמליץ המשטרה לפרקליטות כוללת קשרי שוחד עם פקידים בכירים בעיריה. בנוסף ממליצים במשטרה להאשים את ראש העיר בלקיחת הלוואה מבעלי רשת "סופר דוש" בתמורה לסיוע בעסקיו

(2:19 דקות)

 

  

 

המשטרה תמליץ בימים הקרובים להעמיד לדין את ראש עיריית בת ים, שלומי לחיאני. החוקרים סבורים כי לחיאני קיבל שוחד משורה של פקידים בכירים בעירייה וגם מבעלי עסקים. מנגד, במשטרה לא הצליחו בינתיים להוכיח כי היו קשרי שוחד בין לחיאני ל"בנק איגוד".

 

בלב האישומים, בעלי הגוון הפלילי עליהם תמליץ המשטרה לפרקליטות, עומדת פרשיית קשרי שוחד עם פקידים בכירים בעיריית בת ים. לפי האישומים עליהם תמליץ המשטרה, ניהל ראש העיר בין היתר יחסי שוחד עם עם סמנכ"לים ומנהלי מחלקות.

 

אישום נוסף עליו מדברים במשטרה כרוך ביחסיו עם בעלי העסקים בעיר. במשטרה ממליצים להעמיד לדין את לחיאני על קבלת שוחד מבעלת רשת המרכולים "סופר דוש" בבת ים. לפי החשדות, קיבל ראש העיר הלוואה בסך 200 אלף שקלים לא ריבית שלא הוחזרה במלואה. בתמורה, טוענת המשטרה, קיבל הבעלים סיוע מאחיו של לחיאני הנוגע לעסקיו.

 

 

עוד תמליץ המשטרה לפרקליטות להאשים את ראש העיר בגין החזקת 45% מהמקומון "גלי גפן" בזמן בו העירייה קנתה בו שטחי פרסום. אם אכן יימצא אשם בעבירה זו, לשופט לא יהיה שיקול דעת בדבר ולפי החוק מדובר בעבירה שיש עמה קלון.

 

אל מול כל ההמלצות לאישומים נחלץ לחיאני מתיק אחד: החשד כי קיים קשרי שוחד עם "בנק איגוד". המשטרה חשדה כי הבנק מחק חובות של מיליונים בתמורה לפתיחת חשבונות של העירייה בבנק - אך לא מצאה לכך הוכחות. לכן הפרשה לא כלולה בהמלצותיה הנוכחיות של המשטרה.