ניגריה: איש עסקים ישראלי נחטף. ככל הנראה הרקע פלילי

הישראלי נחטף על ידי מספר חמושים • במשרד החוץ מעריכים שמדובר באירוע פלילי אך בודקים את כל האפשרויות • המטה ללוחמה בטרור המליץ לאחרונה לישראלים שלא לבקר בניגריה, נוכח תסיסה עמוקה ומתמשכת בקרב קהילות מוסלמיות קיצוניות במדינה, ולאור עוינות כלפי המערב וישראל

(2:44 דק')

איש עסקים בשנות ה-60 לחייו, תושב מרכז הארץ נחטף אמש (שלישי) בניגריה. האיש נחטף על ידי מספר חמושים, אשר ככל הנראה התנפלו עליו, כפתו אותו הכניסו אותו בכח לרכב ונמלטו מהמקום.

מעדויות שהגיעו למשרד החוץ עולה כי מדובר היה בחטיפה מתוכננת. כעת מנסים בחדר המצב של משרד החוץ ובשגרירות לדלות פרטים על החטיפה.

הנחת היסוד לפיה פועלים במשרד החוץ היא כי החטיפה התבצעה על רקע סכסוך פנימי ולא על רקע לאומני - זאת למרות ההתרעות הרבות לפיהן "חיזבאללה ינסה לפגוע בישראלים בכל מקום בעולם".

בשבוע שעבר פרסם המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע לכלל העולם. באתר המטה נכתב כי "ארגון חזבאללה פועל ללא הרף במאמץ לפגוע בישראלים ברחבי העולם, בדגש על פיגועי חטיפה" ורמת האזהרה היא "איום קונקרטי גבוה". כמו כן לאחרונה הומלץ לישראלים שלא לבקר בניגריה באופן ספציפי, נוכח תסיסה עמוקה ומתמשכת בקרב קהילות מוסלמיות קיצוניות במדינה, ולאור עוינות כלפי המערב וישראל.

ממשרד החוץ נמסר כי הם "עוקבים בדריכות אחר האירוע ודואג להתעדכן מהשלטונות המקומיים בדבר ההתקדמות בחקירה. נציגי מחלקת הרווחה של הרשות המקומית בה מתגורר איש העסקים בארץ הודיעו לבני משפחתו על האירוע ומלווים אותם".

גורם במשרד החוץ מסר כי "פרטי האירוע לא לגמרי ברורים וכעת מנסים לבדוק האם איש העסקים קיבל איומים לפני חטיפתו".

בתחילת החודש פורסם כי בידי מערכת הביטחון קיים מידע מודיעיני המלמד שחיזבאללה מבקש לבצע פיגוע נגד ישראלים באחת ממדינות מערב אפריקה - כנקמה על החיסול.

נציגים של מערכת הביטחון ביקרו בבתים פרטיים ומרכזי בילוי של ישראלים באותה מדינה, בה מתגוררת קהילה ישראלית, והעבירו להם את המידע על כוונת החיזבאללה לבצע שם פיגוע, באופן אישי. עם זאת, כאמור, במשרד החוץ נוטים כעת שלא להתייחס לחטיפה כאל אירוע על רקע לאומני.