אושר סבב המינוים במשטרה: פרנקו סגן המפכ"ל

מפקד מחוז דרום פרש לאחר שלא מונה לתפקיד. סגן המפכ"ל הנוכחי יחליף את פרנקו בתפקידו כמפקד מחוז תל אביב. במשטרה אומרים כי סבב המינויים נערך בהתאם למדיניות המשטרה לפיה הקצינים הבכירים ישמשו בקדנציה אחת בתפקיד רוחב ניהולי, ובקדנציה שנייה בתפקיד מבצעי יותר במהותו

(1:56 דק')

השר לביטחון פנים אבי דיכטר אישר היום (שני) אחר הצהריים מינויים חדשים לתפקיד הסגל הבכיר של המטה הכללי במשטרה - לפי המלצתו של מפכ"ל המשטרה דודי כהן.

לתפקיד סגן המפכ"ל ימונה ניצב אילן פרנקו שיחליף בתפקיד את שחר איילון - הוא יחליף את פרנקו בתפקיד מפקד מחוז תל אביב. ניצב אורי בר לב, מפקד מחוז דרום, שהיה אמור להתמנות לסגן המפכ"ל יפרוש ככל הנראה מהמשטרה לאחר שנודע על הבחירה בפרנקו.

ניצב פרנקו הוא אחד המועמדים הבולטים להתמונת לתפקיד מפכ"ל המשטרה לאחר שדודי כהן יסיים את תפקידו. פרנקו היה מועמד לתפקיד גם בקדנציה הקודמת - אך לאור מסקנות וועדת זיילר שקבעה כי פרנקו לא יוכל להתמנות למפכ"ל באותו הסבב אלא רק בזה שאחריו - מינויו נדחה.

ראש להב 443 ניצב יואב סגלוביץ' יתמנה לתפקיד ראש אגף חקירות של המשטרה - תפקידו של ניצב יוחנן דנינו, ודנינו יתמנה למפקד מחוז הדרום במקום ניצב בר לב.

במשטרה הסבירו כי מדובר בשינויים שנערכים כחלק ממדיניות המשטרה לפיה הקצינים הבכירים ישמשו בקדנציה אחת בתפקיד רוחב ניהולי, ובקדנציה שנייה תפקיד עומק, תפקיד מבצעי יותר.