פרשת אברג'יל: ישראל מקווה שבארה"ב יעשו את העבודה

מעצרם של האחים אברג'יל היום בא בעקבות חקירה מאומצת ומוצלחת בארה"ב. בישראל היו רוצים להאשים את יצחק אברג'יל ברצח בבת ים, אך נראה כי יאלצו, מחוסר ראיות להסתפק בתיק האמריקני. ובינתיים גורמים בעולם התחתון מבהירים - כשאחד נכלא עשרה באים במקומו. פרשנות

(2:05 דק')

מערכת אכיפת החוק האמריקנית מצליחה, כך נראה, היכן שמשטרת ישראל נכשלת. לאחר שיצחק ומאיר אברג'יל נעצרו הבוקר בעקבות בקשה להסגירם לארה"ב במשטרה מקווים שהחקירה האמריקנית תוביל את השניים לסיים כמו זאב רוזנשטיין – מאחורי סורג ובריח.

ברוך קרא, הכתב המשפטי של חדשות 10:

"מדובר בעבירה שבוצעה בארה"ב ובחקירה מוצלחת של רשויות החוק שם. כמו כן, קיימת עדיין החקירה המקבילה בעניין הרצח של מרגריטה לאוטין. ביאחב"ל ובמשרד המשפטים אומרים, שאם יושגו מספיק ראיות בפרשה, אברג'יל לא יוסגר, כיוון שבישראל רוצים להדגיש שפשע שבוצע בישראל נמצא בראש סדר העדיפויות. כרגע, אין נגד אברג'יל מספיק ראיות וכנראה שבישראל יצטרכו להיאחז בחקירה האמריקנית".

הכתב לעניני משטרה שרון גל:

"בישראל נוצר סדר פלילי חדש, כיוון שרוב ראשי משפחות הפשע, בהן האחים אברג'יל, זאב רוזנשטיין ואסי אבוטבול – נמצאים מאחורי סורג ובריח. על רוב המקרים אחראים אמנם האמריקנים והרשויות בישראל מנגנות רק כינור שני, אך בישראל עדיין מרוצים. למרות זאת, גורמים שמלווים את האחים אברג'יל אומרים: בעולם הזה אין ואקום. אם אחד יוצא – יש עשרה אחרים שרק מחכים לתפוס את מקומו".