מנכ"ל משרד רה"מ: פינוי הקברים בברזילי "כבר בשבוע הבא"

בשיחה עם הנהלת המוסד הרפואי סיכם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי, כי הפנוי יתנהל בהתאם להיערכות המשטרה, שתאבטח את פעולות הפינוי מחשש להפרעות של מפגינים

"תהליך פינוי הקברים העתיקים בבית החולים ברזילי באשקלון עשוי להיפתח כבר בשבוע הבא", כך אמר הערב (ראשון) מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי להנהלת בית החולים.

לדברי גבאי, העבודות לבניית האגף הממוגן החדש יחלו בקרוב מאוד, אם לא יהיו התנגדויות של הרגע האחרון.

בפגישה שקיים גבאי עם הנהלת בית החולים באשקלון סוכם כי בהתאם להנחיית ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הפינוי יתבצע על פי היערכות, המשטרה שתאבטח את פעולות הפינוי, מחשש להפרעות מצד מפגינים.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שם קץ למחלוקת לפני למעלה מחודש כאשר הנחה את הדרג המקצועי של משרד הבריאות להיערך לבניית חדר המיון הממוגן באתר המקורי, למרות הימצאותם של קברים עתיקים במקום.

כזכור, הממשלה החליטה תחילה לעכב את התחלת ההליכים לבניית חדר המיון בחודש ימים, אך ראש הממשלה החליט שלא להמתין והקדים את ההכרעה.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הוא קיבל את ההחלטה "בהסתמך על בחינה מקצועית, שבוצעה על ידי צוות בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה"

בהודעה של הלשכה נמסר כי השיקולים המרכזיים של נתניהו היו עדיפות למיגון תת-קרקעי על פני מיגון עילי, סמיכות האתר המקורי לבניית חדר המיון לבית החולים, אפשרות לחיבור תת-קרקעי מוגן בין חדר המיון לבין בית החולים, זמינות להקמה מהירה יותר כיוון שכבר קיים אישור בנייה, חסכון בעלויות ואפשרות להקמה מיידית של מחלקת ילדים שתוכננה בצמוד אליו תוך הישענות על חדר המיון.