סוריה הציעה לרוסיה להציב בשטחה טילים ארוכי טווח

במהלך פגישתם של נשיא סוריה ונשיא רוסיה, הציע אסד כי הטילים יוצבו על אדמת סוריה בתמורה למכירת מערכות נשק רוסיות מתקדמות • אסד בנוסף התייצב לצידה של רוסיה במלחמה בקווקז ואמר כי "אני תומך בעמדת רוסיה בנוגע למחוזות הבדלנים ומתנגד לנסיונות לפגוע בה" • מוקדם יותר אמר שר החוץ הרוסי כי מדינתו שוקלת למכור לסוריה כלי נשק בעלי "אופי הגנתי בלבד"

(2:28 דק')

נשיא סוריה בשאר אסד מתייצב היום (חמישי) לצד רוסיה ומציע לנשיא מדבדב להציב בשטח סוריה טילים ארוכי טווח, כך מדווחת התקשורת הרוסית. בתמורה להצבת הטילים רוסיה תמכור לסוריה מערכוֹת נשק מתקדמות.

מקור דיפלומטי במוסקבה אמר לסוכנות הידיעות הרוסית "אינטרפקס" כי רוסיה וסוריה מעורבות בעסקאות רבות לרכישת מערכות טילים נגד מטוסים ונגד טנקים. "דמשק היא שותפה ותיקה מאוד של רוסיה בתחום הצבאי, ואנחנו מצפים להגיע להסכם עקרוני על עסקות נשק חדשות", אמר.

לדבריו, סוריה מעוניינת, בין השאר, במערכת טילי הגנה נ"מ S1-Pantsyr, במערכת טילי M1-BUK קרקע אוויר לטווח בינוני ובמטוסי קרב.

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב אמר מוקדם יותר כי ארצו מוכנה למכור לרוסיה רק כלי נשק הגנתיים שלא מערערים את האיזון באיזור.

אסד הביע בנוסף את תמיכתו בצד הרוסי בעימות עם גיאורגיה. "אנו מבינים את תגובת רוסיה לפרובוקציה הגיאורגית", אמר אסד לעמיתו הרוסי במהלך פגישתם.

"אני רוצה להביע את תמיכתי", הוסיף אסד, "לעמדתה של רוסיה בהקשר של החבלים הבדלנים בדרום אוסטייה ובאבחזיה, ואנו מתנגדים לניסיונות לפגוע בעמדה הרוסית", אמר.