אסון במדריד: 153 הרוגים בהתרסקות מטוס

מטוס של חברת התעופה הספרדית "ספאן-אייר", סטה והחליק מהמסלול במהלך המראתו - והחל לעלות באש • על סיפון המטוס היו 173 נוסעים ואנשי צוות - מתוכם נהרגו 153 • המטוס היה בדרכו לאיים הקנאריים

(1:43 דק')

תאונת מטוס קטלנית בשדה התעופה של מדריד. 153 נוסעים ואנשי צוות נהרגו כשמטוס של חברת ספאן-אייר ניסה להמריא והחל לעלות באש. על המטוס שהיה בדרכו לאיים הקנאריים, היו 173 נוסעים ואנשי צוות.

על פי הדיווחים המטוס ניסה להמריא מטרמינל ארבע בשדה התעופה של מדריד, כאשר המנוע החל לבעור. כשהמטוס נגע באדמה הוא נבקע לשניים - ומי שלא נפגע מהשריפה נפצע כשהמטוס התפרק. עשרות כבאיות ורכבי הצלה הגיעו למקום לפנות את ההרוגים. לא היו ישראלים על המטוס.

שוטר אמר כי הגופות היו כל כך חמות שהוא לא יכול היה לגעת בהן ואמר לעיתון הספרדי אל פאיס כי "להריסות לא היה שום דמיון למטוס".

בחודש שעבר ביצע מטוס ג'מבו אוסטרלי נחיתת חירום בפיליפינים לאחר שבבטן המטוס נפער חור גדול בקוטר של יותר משלושה מטרים. במטוס שהמריא מלונדון לאוסטרליה היו מאות נוסעים. במהלך טיסה מעל האוקיינוס נשמע לפתע פיצוץ, ומסיכות החמצן במטוס ירדו במפתיע. המטוס נחת לבסוף בשלום.

בחברת התעופה האוסטרלית העריכו כי פיצוץ של מיכלי חמצן גרם לחול במטוס, ובעקבות התקלה החליטה חברת אל על לבדוק את המיכלים במטוסיה.