מי ייצג את ישראל בעצרת הכללית של האו"ם?

לישראל דרוש מנהיג: אולמרט סובל מחוסר רלוונטיות בעקבות הודעתו כי ייתפטר אחרי הפריימריז. לבני, אם תנצח, עלולה להיות עסוקה בהרכבת ממשלה. פרס ייצטרך להישאר בארץ כדי להטיל את מלאכת הרכבת הקואליציה על היו"ר הנבחר של קדימה. מי יטוס לניו יורק להיפגש עם מנהיגי העולם? פרשנות

(1:24 דק')

ב-22 בספטמבר תתקיים העצרת הכללית של האו"ם בנוכחות מנהיגי העולם, אולם בשלב הזה לא ברור מי ייצג את ישראל בעצרת.

צ'יקו מנשה, הכתב המדיני של חדשות 10: "אנחנו נמצאים כמה שבועות לפני אירועי הפתיחה של העצרת הכללית של האו"ם, בישראל עדיין לא יודעים מי יהיה המנהיג שייצג שם את ישראל, בשל מצוקת המנהיגים הנוכחית. במצב רגיל ברור שראש הממשלה אולמרט היה צריך לנסוע לשם, כרגע אחרי הודעת ההתפטרות שלו, זה אולי לא כל-כך מתאים וגם הוא יודע את זה. זה כנראה לא יתקיים."

"המועמדת המיידית הבאה היא שרת החוץ, ממלאת מקום ראש הממשלה ציפי לבני – אבל הפריימריז בקדימה מתקיימים בדיוק מספר ימים לפני כן. גם אם היא תזכה בסיבוב הראשון, כפי שמנבאים לה הסקרים, היא תהיה עסוקה בהרכבת ממשלה חדשה."

"באין מנהיג מה עושים? פונים לשמעון פרס, נשיא המדינה, אבל הוא יחכה באותם ימים שיגיעו אליו לבקש את אישורו להרכבת ממשלה – כך שמסתמן כרגע שגם הוא לא יוכל לטוס– ואז אנחנו חוזרים שוב לאולמרט. לא מן הנמנע שהוא יצטרך לטוס לניו יורק ולשבת שם כמי שכבר נבחר לו יורש. בדרך הוא גם יקיים פגישות מדיניות בכירות, כשבעצם מי שיושב מולו יודע שלא איתו הוא צריך לדבר."