בעזה מציגים: גדודי המחבלות המתאבדות

ארגוני הטרור לא מפסיקים להתכונן לפלישה אפשרית של צה"ל לרצועת עזה. היום הם מספקים לחדשות 10 הצצה נדירה ליחידת המחבלות המתאבדות שרק מחכה ליום הפקודה. "הייתי בחורה רגילה", סיפרה אחת מהן, "אבל אם אללה ירצה שאמות מות קדושים - אעשה זאת"

(1:49 דק')

בעוד הרגיעה השברירית בעזה נמשכת, ברצועה מציגים היום לראווה את אחד הנשקים המרכזיים שישמשו אותם בקרב מול צה"ל אם וכאשר זה יכנס לשם: נשים מתאבדות.

"יש לי שני כפתורי בטיחות על החגורה" הסבירה פלסטינית צעירה "רק אם אני לוחצת על הכפתור הזה אני אוכל להתפוצץ". במקרה של פלישת צה"ל לרצועה, תפקידה של הפלסטינית, פעילת ג'יהאד איסלאמי העונה לשם הקוד "המשתוקקת לירושלים", יהיה לעטות על עצמה את חגורת הנפץ, להתקרב אל הכוחות הישראליים ולפוצץ את עצמה.

עשרות נישם מתאמנות בכל יום בפרדסים ובמחנות אימונים בעזה. האימונים כוללים ירי, השלכת רימונים, ותפעול חגורות נפץ. בחמאס מאמינים כי במקרה של עימות גדול לנשים יהיה קל יותר להתקרב לחיילים ולהתאבד.

הזרועות הצבאיות של חמאס פתח' וג'יהאד מחזיקות בגדודים של מחבלות מתאבדות שרק מחכות ליום הפקודה. "הייתי בחורה רגילה," מספרת 'המשתוקקת לירושלים'. "היה לי הרבה זמן פנוי והייתי יוצא לבלות. אבל אם אללה ירצה שאמות מות קדושים, אעשה זאת ביום פקודה"