הרופא הוסיף בדיעבד: "לא היו סימני חיים"

מסמכים רפואיים שהגיעו אל חדשות 10 חושפים את שרשרת הטעויות בבית החולים בנהריה שהובילה למקרה בו פגה שהוכרזה מתה נמצאה עם דופק לאחר 6 שעות בחדר הקירור. הפגה לא שרדה את הלילה וכעת שתי ועדות בדיקה יצטרכו להסביר כיצד קורה דבר כזה

(3:52 דק')

"בשעה 4:50 בדקתי את הילודה יחד עם ד"ר פרזון. לא נמוש דופק בחבל הטבור, לא היו תנועות נשימה ולא היו סימני חיים אחרים" כך נכתב בתיק הרפואי של הפגה שנמצאה עם דופק לאחר שנקבע מותה והיא הושמה בחדר קירור למשך 6 שעות.

את ההערה הזו בתיק הרפואי, שהגיע לחדשות 10 בהסכמת המשפחה, הוסיף הרופא רק כשעתיים לאחר שהתברר שהתינוקת בעצם חייה. כעת לאחר שהתינוקת לא שרדה את הלילה, הוריה מריגישים שמדובר במחדל.

כזכור תחילת הסיפור כשפאוזי מג'דוב, בת 26 בשבוע ה-23 להריונה, הגיעה לבית החולים בנהריה כשהיא סובלת מכאבים עזים ומדימום. לאחר בדיקה קבעו הרופאים כי העובר מת והחלו בתהליך של גרידה כשבסופו הושם העובר בחדר קירור לפני קבורה. לאחר כ-6 שעות, כשהוצא העובר מהחדר, נדהמו הרופאים לגלות כי יש לו דופק.

לפנות בוקר, כאמור, מתה הפגה, ובמשרד הבריאות כבר מינו ועדת בדיקה שתחקור את האירוע. בראש הועדה יעמוד הגניקולוג פרופסור אליעזר שלו.