נשיא רוסיה התחייב: הנסיגה מדרום אוסטיה תחל מחר

בעקבות שיחת טלפון עם נשיא צרפת, בה הובהר לרוסים כי עליהם לסגת משטחי גאורגיה, הודיעה רוסיה - הנסיגה עומדת להתחיל • הנשיא מדבדב התחייב כי היום בצהריים כוחותיו יחלו ביציאה מחבל דרום אוסטיה • במקביל המתיחות בין ארה"ב ורוסיה גוברת בשל הפרסום בעיתון הבריטי "הסאנדיי טיימס" כי הצבא הרוסי שוקל לחמש את הצי הבאלטי בנשק גרעיני

(2:12 דק')

נשיא רוסיה דימיטרי מדבדב אמר אתמול (ראשון) לנשיא צרפת כי נסיגת הכוחות הרוסיים משטחי דרום אוסטיה שבגאורגיה תחל היום בשעות הצהריים.

לשכתו של סרקוזי פרסמה הודעה בה נאמר כי "סרקוזי הזהיר את נשיא רוסיה שאם צבאו לא ייסוג משטחי גאורגיה הדבר יגרור אחריו השלכות חמורות לגבי היחסים בין רוסיה למדינות אירופה". בהודעה נכתב עוד כי "על שני הצדדים לכבד את הסכם הפסקת האש שנחתם בסוף השבוע".

הדברים פורסמו בצל דיווחים סותרים היוצאים מגאורגיה בנוגע לנסיגת הכוחות הרוסיים. אתמול אמר הגנרל בוריסוב, מפקד כוחות צבא רוסיה בגאורגיה כי כוחותיו החלו בנסיגה. מספר שעות לאחר מכן פרסם משרד ההגנה הרוסי הודעת הכחשה בה נאמר כי "כוחותינו עדיין מוצבים בעמדות המפתח ברחבי גאורגיה".

במקביל, המתיחות בין ארה"ב לרוסיה הולכת וגוברת. העיתון הבריטי "הסאנדיי טיימס" דיווח כי הצבא הרוסי שוקל לחמש בנשק גרעיני את ספינות הצי בים הבאלטי. אם הדבר ייצא לפועל, ייתכן וצוללות רוסיות הנושאות טילים בעלי ראש נפץ גרעיני ישייטו מול חופי פולין.