נעצרה תושבת ת"א החשודה בעושק קשישים שתחת חסותה

האישה, ירדנה נילמן, נעצרה עם נחיתתה ארצה בתום שהות של כשנה וחצי בחו"ל. על פי החשד, היא גנבה מהקשישים כספים ורכוש בשווי 10 מיליון שקלים במסגרת תפקידה כאפוטרופוסית שלהם מטעם משרד הרווחה

תושבת תל אביב בת 61 נעצרה הבוקר (חמישי) בחשד שעשקה חוסים במסגרת תפקידה כמנהלת חברה ששימשה אפוטרופוס מטעם בתי המשפט לטיפול בנוער חוסה ובקשישים עריריים. העבירות החמורות בהן חשודה האישה, ירדנה נילמן, הן גניבה בידי מורשה, גניבה בידי עובד ציבור, וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות.

נילמן מונתה על ידי משרד הרווחה כאפוטרופוסית של עשרות קשישים שאינם מסוגלים לטפל בנכסיהם, ובמסגרת תפקידה התאפשרה לה גישה חופשית לרכושם הרב, שכולל נכסי נדל"ן, כלי רכב וכספים המופקדים בחשבונות הבנק שלהם.

על פי החשד, בין השנים 2006-2008 היא גנבה מהם כספים ופעלה ביחד עם חשודים נוספים, שאף מכרו נכסים בבעלותם בשווי מיליוני שקלים. ההערכה היא כי בסך הכול היא גנבה מהקשישים כ-10 מיליון שקלים. כתוצאה מהמעשים, הקשישים נותרו חסרי כל וכמה מהם נאלצו להתפנות מבתי אבות בהם שהו.

נילמן נעצרה בנמל התעופה בן גוריון עם הגיעה ארצה,, לאחר שיצאה מהארץ בנובמבר 2008 . הפרשה החלה בעקבות תלונה שהגיש האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים נגד נילמן. בשלב מסוים, משפקע תוקפו של צו עיכוב היציאה מהארץ שהוצא נגדה, יצאה נילמן מגבולות הארץ.

בדצמבר 2009 היא הופיעה בשגרירות הישראלית בגואטמלה לצורך קבלת שירות קונסולרי, ולאחר עריכת שימוע ועל בסיס החלטת שר הפנים, דרכונה בוטל והונפקה לה תעודת מעבר לצורך שיבה לישראל בלבד.