מקורבו של אל-מבחוח: מדינה ערבית עומדת מאחורי החיסול

מקורות ערביים ציטטו מקורב לבכיר חמאס, שטען כי החיסול בוצע על ידי ארגון מודיעין ערבי, אולם הוא לא נקב בשמו של הארגון. במקביל טוען עיתון מאיחוד האמירויות כי דובאי ביקשה מה-FBI לחקור את רכישת כרטיסי האשראי שביצעו חברי חוליית החיסול

בכיר החמאס, מחמוד אל מבחוח, חוסל דווקא על ידי ארגון מודיעין ערבי - המסר הזה עולה מדבריו של מחמד נסאר, אחד המקורבים לאל מבחוח, כפי שמצטטים הבוקר (שלישי) מקורות ערבים. על פי הדיווחים, נסאר לא נקב בשמו של הארגון שלטענתו עומד מאחורי החיסול.

עיתון היוצא לאור באיחוד האמירויות דיווח הבוקר כי דובאי פנתה לסוכנות הבילוש האמריקנית, ה-FBI, בבקשה לפתוח בחקירת כרטיסי האשראי שרכשו חברי חוליית החיסול של אל מבחוח בארה"ב. על פי מקור ב-FBI, תתמקד החקירה במעורבות האפשרית של ישראל בפרשה. דיווח זה מגיע לאחר הפרסומים בעיתון הבריטי "טיימס" לפני כשבועיים, לפיהם ייתכן שה-FBI תסייע בחקירת החיסול.

אתמול הודיע מפקד משטרת דובאי כי בעקבות החיסול ישראלים, גם כאלה שברשותם דרכון זר, לא יוכלו להיכנס לשטח הנסיכות. עדיין לא ברור האם ההחלטה תחול גם על ספורטאים ישראלים, המתמודדים בתחרויות ספורט בינלאומיות, בהם הטניסאית שחר פאר.

בדובאי ממשיכים לחקור את החיסול. לפני כמה ימים גילה סגן מפקד משטרת דובאי כי המחסלים הזריקו לו חומר משתק, ולאחר מכן חנקו אותו על מנת שייראה כי מת מוות טבעי. נתונים אלה עולים מנתיחת גופתו של אל-מבחוח. למרות זאת, אומרים במשטרת דובאי כי נמצאו סימנים המעידים כי אל מבחוח נאבק במחסליו בעת שניסו לחנוק אותו.

לפי שעה, העיתונות הערבית טוענת כי בחיסול חשודים 28 בני אדם. שני החשודים הנוספים צורפו לרשימה בימים האחרונים, ולטענת המשטרה בדובאי, גם הם כלולים במעגל נושאי האזרחות האירופית.