טלנסקי: עברתי ימים מאוד קשים

בלעדי לחדשות 10: עד המפתח בפרשת "מעטפות הכסף" מדבר על מה שעבר במהלך חמשת ימי החקירה הנגדית • "אני מוכן לחזור לארה"ב למשפחתי, לעבודתי ולהמשיך בחיי הרגילים" • לדבריו, יחסו לישראל לא השתנה: "לישראל תמיד היתה משמעות מיוחדת בשבילי, וזה לא שינה בשום אופן את מה שאני מרגיש כלפיה" • על חייו סיפר: "זה השפיע על עבודתי ועל כל הקשרים שלי כי נאלצתי להיות פה הרבה זמן" • עם זאת הוסיף: "אינני כועס על איש"

(4:36 דק')

בבית המשפט המחוזי בירושלים הסתיימה היום (שלישי) אחרי הצהריים החקירה הנגדית של משה טלנסקי, עד המפתח בפרשת "מעטפות הכסף" בה מעורב ראש הממשלה אהוד אולמרט. בראיון בלעדי לחדשות 10 סיפר טלנסקי על תחושותיו בעקבות החקירה הקשה שעבר, למרות שלא יכול היה להתייחס לתוכן החקירה עצמה, כפי שקבע בית המשפט.

"אני שמח שסיימתי את חמשת ימי החקירה ואני מוכן לחזור לארה"ב למשפחתי, לעבודתי ולהמשיך בחיי הרגילים", אמר טלנסקי. "היו חמישה ימים מאוד קשים, אבל הייתי צריך לעשות את מה שהייתי צריך לעשות ועכשיו אני מוכן לחזור לשגרה".

עד המפתח סירב להתייחס לכל דבר שקשור בחקירה הנגדית. "אסור לי לדבר על בית המשפט, החקירה, החקירה הנגדית", אמר. "בית המשפט הטיל עליי איסור לדבר על כך, ואציית לאיסור זה לחלוטין".

למרות הימים הקשים שעבר, אמר טלנסקי כי דבר לא השתנה בתחושותיו כלפי מדינת ישראל. "תמיד אהבתי את ישראל. ילדיי ונכדיי חיים פה ולישראל תמיד היתה משמעות מיוחדת בשבילי, וזה לא שינה בשום אופן את מה שאני מרגיש כלפיה".

טלנסקי סיפר כי עכשיו הוא מבין איך מרגישים אותם הידוענים שנרדפים על ידי צלמי הפפראצי ואמר כי איבד כל פרטיות. "איבדתי את פרטיותי, הופעתי בכל העיתונים וחלק מחיי הפרטיים נעלם. זה השפיע על עבודתי ועל כל הקשרים שלי כי נאלצתי להיות פה הרבה זמן. אני שמח שזה נגמר ואני מוכן לחזור הביתה".

כשנשאל טלנסקי האם הוא כועס על מישהו, ענה: "אני לא בכלל לא כועס. אינני כועס על איש. זהו תהליך וצריך לעבור דרכו".