פרשת המת- החי: הרופא האחראי יושעה לצמיתות

מסקנות ועדת החקירה של מגן דוד אדום בעקבות קביעת מותו של קשיש חי: הפרמדיק יושעה מתפקידו לחצי שנה, עבודת הרופא תופסק לאלתר

(1:37 דק')

דובר מגן דוד אדום פירסם היום את מסקנותיה של ועדת חקירה פנימית שבחנה את האירוע בו צוות של הארגון קבע את מותו של קשיש שעדיין היה חי. בד"וח מקיף בן שבעה עמודים הומלץ כי הרופא האחראי באירוע יורחק מהעבודה לאלתא ולצמיתות, ואילו הפארמדיק שהיה באירוע יושעה לחצי שנה. נהג האמבולנס, הראשון שהיה במקום, יושעה לשנה.

האירוע המדובר התרחש לפני כשבועיים. שוטרים וצוות של מגן דוד אדום הוזעקו הלילה (חמישי) לדירה ברחוב הרוא"ה ברמת גן והבחינו בקשיש בן שמונים וארבע כשהוא שכוב על הרצפה. רופא שהוזעק למקום קבע את מותו ואף מילא לו תעודת פטירה, אולם כעבור דקות אחדות התגלה כי לקשיש יש דופק והוא פונה לבית החולים שיבא שבתל השומר, כשהוא מונשם.

ממד"א נמסר בתגובה כי "מאבחון ראשוני נמצא קשיש השוכב על בטנו כשמסביבו הפרשות מרובות, רימות על גופו, ובדירה היה ריח צחנה וריקבון עז. הקשיש לא זז, לא גילה סימני נשימה, על גופו היו כתמים כחולים הנראים ככתמי מוות ומגע גופו היה קר. הרופא בשטח החליט כי על פי כל הסימנים הללו כי אכן מדובר במקרה מוות".