חשש למקרה נוסף של שפעת החזירים בישראל

אישה בת 49 אושפזה בבידוד בבית החולים בנהריה לאחר שפיתחה סממנים של המחלה. מבית החולים נמסר כי מצבה קל וכי היא עוברת בדיקות. האישה הייתה על טיסת איבריה יחד עם צעירה שהתגלה כי חלתה בשפעת

(1:44 דקות)

חשד למקרה נוסף של "שפעת החזירים" בישראל: אישה בת 49 אושפזה היום (שלישי) בבית החולים בנהריה בבידוד לאחר שהופיעו אצלה תסמינים של שפעת מלווים בחום.

האישה, הייתה בין הנוסעים במטוס חברת "איבריה" מספרד - שמספרה 3752, שנחתה בישראל לפני שלושה ימים. על אותה טיסה הייתה צעירה בת 20 שחלתה במחלה ועדיין מאושפזת בבית החולים "איכילוב". מבית החולים בנהריה נמסר כי האישה נמצאת במצב קל.

למרות גילויים של מקרים נוספים מדי יום ברחבי העולם, בארה"ב מביעים אופטימיות זהירה. שרת הבריאות הטרייה של ממשל אובמה אמרה מוקדם יותר כי "מה שאנחנו רואים כרגע נראה לנו כגירסה חלשה יותר של הנגיף מאשר זה שהתגלה במקרים הראשונים של שפעת החזירים במקסיקו". עם זאת בארגון הבריאות העולמי עדיין שוקלים את העלאת רמת הכוננות לדרגה 6 - הגבוהה ביותר - בעקבות התפשטות המחלה.

מומחי בריאות בינלאומיים אמרו הבוקר כי "נגיף שפעת החזירים צפוי להתפשט במהירות גבוהה יותר בחודשים הקרובים בחציו הדרומי של כדור הארץ". המומחים הוסיפו, כי למרות שנראה שהתפשטות הנגיף נמצאת כעת במגמת דעיכה, על הממשלות השונות לשמור על עירנות.

הם אף הזהירו כי השפעת מתפשטת במהירות בחודשים הקרים - ואלה צפויים להתחיל בקרוב בחלקים הדרומיים של כדור הארץ.

ביל רווילסון, מומחה רפואי מסידני, אמר כי "סביר להניח שמקרים נוספים של שפעת החזירים יתגלו בחלקו הדרומי של כדור הארץ כשהחורף יבוא".