בנה של האם החשודה בהתעללות: הכל שקר מוחלט

בלעדי: "שישחררו את אמא שלי ושכל הפרשה הזאת כבר תיגמר, כי הכל זה שקר מוחלט", כך אמר בנה של האם החרדית מבית שמש החשודה בהתעללות ב-12 ילדיה. בראיון ל"חדשות 10" הכחיש הנער את החשדות לפיהן האם נהגה להכות באלימות את ילדיה וכי ידעה על גילוי עריות בין האחים

(04:05 דק')

בלעדי לחדשות 10: "שישחררו את אמא שלי ושכל הפרשה הזאת כבר תיגמר, כי הכל זה שקר מוחלט", כך אמר מ', בנה של האם מבית שמש, שנעצרה בחשד להתעללות קשה ב-12 ילדיה. בראיון ל"חדשות 10", הכחיש הנער, בן 18, את החשדות לפיהן האם היכתה באלימות את ילדיה וכי ידעה על גילוי עריות בין האחים.

אמו של מ' היא מנהיגה של כת חדשה של נשים חרדתיות, המאמינות בצניעות יתר. היא נהגה להתהלך כשהיא מכוסה מכף רגל ועד ראש ודיברה רק שעה ביום. "אם אני שואל אותה משהו היא היתה כותבת לי", סיפר מ' והוסיף כי נהגה להתלבש בשכות רבות ולהתפלל שעות ארוכות.

"הכרחתי אותם לחכות עד שהיא תגמור להתפלל ואז לקחו אותה", סיפר מ' על מעצרה של אימו ואמר כי לא קיבל שום הסבר מהשוטרים. רב פקד רוני מרקוביץ, שחקר את הפרשה אמר, כי "הייתה תופעה של גילוי עריות בתוך הבית, תופעה שנמשכת שנים ובה מעורבים מספר בני משפחה, ילדים, זה אירוע חמור".

על פי עדותו של אחד האחים, האם שברה את אפה של אחת הבנות עם מערוך , הכתה את הילדים עם חגורה, ואף ידעה על גילוי עריות בתוך המשפחה. "ברור שזה שקר", אומר מ', "גילוי עריות בתוך המשפחה זה לא מציאותי בכלל, ועוד בתוך משפחה דתית חרדית". בתוך כך, טען כי לא יתכן שלא הבחין במה שקרה ואמר כי אחיו הוסת על ידי דודתו וכי אחיו משקרים. "זה לא מציאותי בכלל. היא אמא טובה מתחשבת, דואגת לנו, כמו כל אמא בעולם", אמר.

בצהריים עצרה המשטרה בשדה התעופה בן גוריון את אבי המשפחה, לאחר ששב לישראל. הוא הובער לחקירה בתחנת בית שמש.

דבורה ממן, עובדת סוציאלית שמכירה את המשפחה מבית שמש כעשר שנים, אמרה כי סגנון החיים שלה היה "ייחודי וקיצוני". בראיון ל"5 בערב עם רפי רשף", סיפר ממן כי האישה השתייכה לזרם חרדי קיצוני וכי היא "מדברת אך ורק עם נשים והדיבור עמה הוא רק באמצעות התכתבות".