חמאס: הנסיונות להכניס אותנו לתהליך השלום הם כושלים

חבר הפרלמנט מטעם הארגון, מושיר אל-מסרי, התייחס לדבריו של טוני בלייר, לפיהם יש לשתף את חמאס בתהליך השלום ואמר כי "העלאת ההצעה הזו מחדש מעידה על עזות המצח והחוצפה של בלייר" • לדבריו, "אין רצון בקרב חמאס ליישם הצעות כאלה, וגם גורמים ערביים ואזוריים מתנגדים לכך בתוקף"

חבר הפרלמנט מטעם חמאס מושיר אל-מסרי, התייחס היום (שבת) לדבריו של שליח הקורטט למזרח התיכון, טוני בלייר, לפיהם יש לשתף את חמאס בתהליך השלום בין ישראל לפלסטינים, ואמר כי "העלאת ההצעה הזו מחדש מעידה על עזות המצח והחוצפה של בלייר ושל מי שמתעקשים להעלות רעיונות תלושים שכאלה".

בהודעה שפרסם בתקשורת הפלסטינית אמר אל-מסרי כי "אין כל ערך להצהרות של בלייר והן ריקות מתוכן. הצהרותיו הן בבחינת חזרה לאפיזודה הקודמת, מפני שהניסיונות להכניס את חמאס לתהליך השלום הם כושלים ובלתי מקובלים על ידי התנועה מלכתחילה".

"זוהי חזרה לאותם מחסומים ומכשולים שהציב המערב כמסווה לאי קבלת הדמוקרטיה הפלסטינית, להטלת המצור על העם הפלסטיני ולהנעת האויב הציוני מתשלום על פשעיו במלחמה", הוסיף בכיר החמאס.

אל-מסרי אמר עוד כי "אין רצון בקרב חמאס ליישם הצעות כאלה, וגם גורמים ערביים ואזוריים מתנגדים לכך בתוקף. צעד זה כשל בהשגת יעדיו. ארגון חמאס מייצג כיום משוואה פוליטית, עממית וצבאית חזקה, והוא המספר החזק באזור".

ראש ממשלת בריטניה לשעבר ושליח הקוורטט למזרח התיכון, טוני בלייר, אמר הלילה בראיון לאתר האינטרנט של העיתון הלונדוני "הטיימס". כי אם חמאס יכיר במדינת ישראל ויחליט לזנוח את השימוש באלימות ובפיגועים - יש להכליל אותו במגעים לקראת הסכם קבע בין שני הצדדים.

"אם הדבר לא ייעשה בצורה הנכונה, זה עלול להביא לעוד יותר אי-יציבות באזור. אם לא נשתף את חמאס, מאמצים של שנים יילכו לטימיון", אמר בלייר.

על פי השליח המיוחד, "להזיז את עזה הצידה ולהקים מדינה פלסטינית באזור הגדה זהו רעיון שלא יעבוד לעולם. הנטייה שלי היא כשמצב כזה - אתה מדבר עם כולם, לא רק עם חלק מהמעורבים", דברי בלייר, שרמז כי במגעים לשלום בצפון אירלנד - כל הפלגים האירים הקתוליים והפרוטסטנטים היו מעורבים בשיחות - שהובילו לשלום יציב וארוך טווח באזור.

בלייר אמר עוד כי הוא מרוצה ממינויו של ג'ורג' מיטשל לשליחו המיוחד של נשיא ארה"ב ברק אובמה למזרח התיכון. "זוהי מחוייבות אמיתית להגיע לתוצאות" אמר בלייר. ראש ממשלת בריטניה אמר עוד כי לא ניתן להתעלם ממיליון וחצי פלסטינים החיים בעזה ושואפים להקים מדינה פלסטינית.