מחשש להפצצות: טלוויזית חמאס החלה לשדר מביירות

תחנת הטלוויזיה "אל-אקצא" של חמאס החלה לשדר מתוך ביירות שבלבנון למשך שעה בכל יום כדי לשפר את שידוריה מחוץ לעזה. הסיבה לשינוי במקום השידורים הוא חשש פלסטיני מהפצצה ישראלית על משרדי הערוץ בעזה

העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" מדווח היום (שבת) כי תחנת הטלוויזיה "אל-אקצא" של חמאס החלה לשדר מתוך ביירות למשך שעה בכל יום, כדי לשפר את יכולת שידוריה מחוץ לעזה. על פי הדיווח, צעד זה מתבצע מחשש לניסיון של ישראל להפציץ את משרדי הערוץ בעזה.

ערוץ אל-אקצא השייך לחמאס מרבה לפרסם קליפים של הארגון, אשר מציגים לכאורה את "ניצחונו" במלחמה מול ישראל בעזה. הארגון מרבה להסית כנגד ישראל וקורא לפלגים השונים להמשיך במאבק האידיאולוגי והצבאי נגד ישראל וצה"ל. מאז הכריזה ישראל על הפסקת אש חד צדדית ומאז ההכרזה הדומה שהשמיע חמאס, הפחית הארגון את קריאותיו בטלוויזיה לתקוף את ישראל.

במהלך המלחמה שובשו שידור הערוץ כתוצאה מהפצצות שונות שביצע צה"ל ברצועת עזה. שיבושים אלה מסבירים את רצונו של הערוץ לשדר ממקום בטוח יותר, בו ישראל לא צפויה להפציץ. כרגע מנסה הערוץ לשדר מדי יום דקות ספורות בלבד מביירות, אולם בהמשך ינסה הערוץ להעביר את שידוריו המלאים ללבנון, ואולי אף לדמשק - מקום מושבה של ההנהגה המדינית של חמאס.

יחד עם ערוצי "אל-ג'זירה" ו"אל-ערביה", זכה ערוץ "אל-אקצא" לאחוז צופים גבוה יחסית במהלך המבצע של צה"ל ברצועת עזה, שכן כתביו ושידוריו נמצאים בתוך הרצועה עצמה. הערוץ שידר ראיונות וכתבות בלעדיות על המתרחש ברצועה בזמן המלחמה.