אחמדינג'אד: ארה"ב צריכה שינוי יסודי במדיניות שלה

נשיא איראן מבהיר כי לפני כל חידוש דיאלוג בין ארה"ב לטהרן, על וושינגטון לבצע שינוי ממשי ובסיסי במדיניות שלה כלפי הרפובליקה האיסלאמית. לטענתו "אחרת מדובר רק בשינוי טקטי של השיח"

(31 שניות)

נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד אומר היום (רביעי) כי הממשל בארה"ב צריך להראות שינוי מהותי במדיניותו, על מנת שתחול התקרבות בין שתי המדינות.

בנאום באיראן אמר הנשיא כי "השינוי שהאמריקנים אומרים שהם רוצים לחולל יכול ללבוש שתי צורות: אחת שינוי מהשורש, שינוי בסיסי ואמיתי במדיניות, והשנייה - שינוי טקטי בשיח בלבד". הוא התייחס גם לממשל הקודם, ממשלו של בוש, ואמר כי "בוש וממשלו הסתכלו על עצמם ככאלו שבדרגה העליונה ואת האחרים ראו כדרגה רביעית או חמישית. הם דיברו כמו עריצים".

הוא המשיך ואמר כי "בוש ללא כל סיבה תומך בציונים הפושעים. הוא תמך בכל הפשעים שבוצעו נגד הפלסטינים, ולא קיבל שום זכות המגיעה בצדק לעם הפלסטיני". אחמדינג'אד הוסיף כי "למי שחשב שצריך להיות שינוי, השינוי צריך להיות התנצלות לעם האיראני לכל הפשעים שארה"ב ביצעה בעבר. אנחנו מברכים על השינוי בארה"ב אך הוא צריך להיות מהשורשים ומהיסוד".

אחמדינגא'ד ציין עוד כי "העם האיראני תמך בעם העשוק בעזה, אם לא היו מכשולים גיאוגרפים אז העם האיראני היה הולך ומגן על עזה ועל הכבוד האנושי. ג'ורג' בוש הלך לפח הזבל של ההיסטוריה. הדף השחור האחרון שלו הוא היה תמיכה בפשעי הציונים".