עיתונאי איטלקי בעזה: אין מחסור במזון - דיווחי הפלסטינים מוגזמים

העיתונאי הוא הנציג הראשון של כלי התקשורת המערביים שהורשה להיכנס אל תוך העיר מאז שהחל צה"ל לפעול ברצועה. הוא סיפר עוד כי ההרס בעזה אינו כבד כמו שהוא מוצג בתקשורת הערבית. מאוחר יותר היום יפתחו המעברים לכניסת למעלה מ-100 משאיות נושאות ציוד הומנטירי מישראל לתושבי הרצועה

ברצועת עזה אין מחסור במזון וגם לא משבר הומאניטרי - כך דיווח הבוקר (חמישי) עיתונאי איטלקי, הנציג הראשון של התקשורת המערבית שם, מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה".

על פי הדיווח, מכותרת העיר עזה מכל צדדיה בידי צה"ל, באמצעות כוחות שריון וחיל הים. לדברי העיתונאי, ההרס ברצועה משמעותי פחות מהתמונה המוצגת בדיווחים הפלסטינים.

ובתוך כך, מעברי כרם שלום וקרני ייפתחו היום משעה 11:00 עד השעה 15:00 למעבר יותר מ-100 משאיות עם ציוד מישראל לרצועת עזה. זו תהיה גם תקופת הפסקת האש ההומניטרית היומית.

דבריו של העיתונאי האיטלקי מצטרפים לדבריו של ראש השב"כ יובל דיסקין ימים ספורים לאחר תחילת המבצע. "אין משבר הומניטרי ברצועת עזה" אמר ראש השב"כ בסקירה ביטחונית לחברי הקבינט המדיני-ביטחוני.

גם שרת החוץ ציפי לבני, אמרה בעת ביקורה בפריז כי "אין משבר הומניטרי ברצועת עזה, ולפיכך אין צורך בהפסקת אש הומניטרית", אמרה לבני לקושנר. "ישראל מספקת סיוע הומניטרי מקיף לרצועה תוך כדי המבצע, ואף מרחיבה אותו מדי יום. חמאס הוא האחראי למתרחש ברצועת עזה, והוא האחראי לסבל של התושבים שם".

באו"ם לא מתרשמים מהדיווחים הללו והארגון הודיע מוקדם יותר השבוע כי יקצה סך של שבעה מליון דולרים מקרן החירום שלו לתושבי הרצועה, על מנת לספק להם מזון ומי שתיה. עוד מסר יו"ר הועדה לעניינים הומניטריים, ג'ון הולמס, כי כספי התרומה של האו"ם מיועדים גם לתיקון התשתיות ברצועה ולאספקת דלק לתחנות כוח ולבתי חולים