ונצואלה הודיעה על ניתוק הקשרים הדיפלומטיים עם ישראל

שר החוץ של ונצואלה הודיע על החלטת המדינה לנתק את קשריה הדיפלומטיים עם ישראל וזאת במחאה על פעולת צה"ל ברצועת עזה. צעד זה חותם תהליך שהחל בשבוע שעבר כאשר גירש נשיא המדינה הוגו צ'אבס את השגריר הישראלי. אתמול הודיע גם ידידו של צ'אבס, נשיא בוליביה אבו מוראלס, על ניתוק הקשרים עם ישראל

ונצואלה אומרת הלילה (חמישי) כי החליטה לנתק את קשריה הדיפלומטיים עם ישראל במחאה על פעולת צה"ל ברצועת עזה. כך הודיע שר החוץ במדינה.

אחמדינג'אד מכחיש: לא לוחץ על חמאס לסרב להפסקת אש »
האו"ם יתרום 7 מיליון דולרים לשיפור המצב ההומניטרי בעזה »
פרסום ראשון: נושאת מטוסים רוסית עגנה בסוריה »

הודעת שר החוץ של ונצואלה מגיעה כשבוע לאחר שהורה נשיא המדינה הדרום אמריקנית על סילוקו של השגריר הישראלי וכל הסגל הדיפלומטי הישראלי מארצו - גם כן בעקבות הלחימה.

צ'אבס גינה את פעילות צה"ל בעזה, כינה אותה "שואה" וקרא ליהודי ונצואלה לנקוט עמדה נגד המדיניות הישראלית: "כולי תקוה שהקהילה היהודית בונצואלה תצא נגד מעשי הברבריות האלה".

בהופעה טלוויזיונית אמר נשיא ונצואלה כי "אם לעולם יש מצפון יש להעמיד בפני בית משפט בין-לאומי את נשיא ישראל ביחד עם נשיא ארה"ב". שר החוץ במדינה ציין כי המשימה המוטלת כעת על האו"ם ועל מדינות נוספות היא דרישה ממועצת הביטחון לנקוט בצעדים "דחופים וחיוניים על מנת לעצור את המבצע".

"פשעי ישראל פגעו בשלום וביציבות בעולם"

אתמול הודיע גם ידידו של צ'אבס, נשיא בוליביה אבו מוראלס, כי הקשרים עם ישראל ינותקו בעקבות "הפשעים שמבצעת ישראל בעזה".

"בהתחשב בתמונות המתקפה החמורה הזאת, בוליביה תנתק את קשריה הדיפלומטיים עם ישראל" אמר הנשיא בנאום. "הפשעים שבוצעו על ידי הממשלה הישראלית פגעו בשלום וביציבות בעולם". הוא כינה את הכניסה הקרקעית לעזה "אקט של רצח עם".

רוברטו נלקנבאום, הקונסול הישראלי בלה פז אמר כי "עדיין לא קיבלנו אישור מהממשלה לניתוק היחסים. אני מאוד מופתע ועצוב לשמוע את דברי הנשיא", אמר הקונסול. בוליביה וישראל כוננו את היחסים ביניהן לפני כ-50 שנה וישראלים רבים מטיילים במדינה.