שר הבטחון ואולמרט מתעמתים בעניין המשך הלחימה

שסיום המערכה כבר נראה מעבר לפינה הקברניטים לא מצליחים לשמור על חזית אחידה. הפעם אולמרט תוקף את ברק על ההדלפה לתקשורת של כוונתו להביא בהקדם להפסקת אש

(4:05 דק')

ב- 48 השעות האחרונות מנסים שרת החוץ, ציפי לבני ושר הבטחון, אהוד ברק, לגבש מתווה להפסקת אש, ובמקביל הם נוכחים לדעת שיהיה קשה להביא את אולמרט לנקודת סיום במבצע. היום הדיע העימות בין אולמרט לברק בנושא לשיא חדש.

ראש הממשלה ראה בעיתון הבוקר דיווח של יואל מרקוס על יוזמה חדשה של ברק, ומיהר להעביר מסר דרך גורמים בלשכתו "העמדות הפומביות שמביעים שרים בתקשורת מביאות עידוד לחמאס ויש להן השלכה ישירה על גורלם של חיילי צה"ל." אמרו שם ברמז לא דק לעברו של ברק. "אין לנו אלא להביע צער על כך ששיקולים פולליטטים מביאים לכך שיוזמות מתגלגלות בתקשורת במקום בדיונים מצומצמים".

מלשכת ברק לא נשארו חייבים "משיקולי אחריות הנדרשת בעת לחימה וא לא ייגרר להכרזות בלתי מבוססות ובלתי ראויות. ברק בטוח שהציבור יודע לשפוט את רצינותו ואחריותו של כל אחד מחברי הקבינט".

לדברי פרשננו המדיני, רביב דרוקר, ברק לא יכול להפסיק את המבצע בעזה בלי אולמרט, ואולמרט לא יכול להמשיך את המבצע בלי ברק, אך לרוע המזל ישנו זעם בין שני הבכירים הללו ויש בקיעים ביניהם.

השלישיה המובילה מסוכסכת עם עצמה עד כדי כך שהיא יכולה להרוס לעצמה את תמונת הניצחון שלה בגלל מניעים כאלו ואחרים.

במקביל, בוושינגטון עדיין לא נרגעו הרוחות אחרי ההתבטאות של ראש הממשלה אהוד אולמרט שהביכה מאוד את הממשל האמריקני, ושרת החוץ קונדוליזה רייס מגיבה לראשונה לדברים של אולמרט ואומרת שהיא "מקווה שהציטוט של אולמרט הוצא מהקשרו כי מדובר בבדיה"