"בלילות חלמתי שרוזנר עומד מולי"

שמוליק טולדנו בן 22 מסיירת חרוב, נפצע לפני כשבוע קל בלחימה בצפון הרצועה. בתקרית ההיא נהרג המ"פ שלו רב סרן רועי רוזנר ז"ל מירי טיל נ"ט אל מבנה בו שהו. היום הוא מספר שפציעה פיזית קלה יכולה להיות פציעה נפשית אנושה

(4:55 דק')

"אנשים מסתכלים אוומרים ' וואו, הוא נפצע' אבל הפגיעה הפנימית הרבה יותר קשה" כך מסביר שמוליק טולדנו, חייל מסיירת חרוב שחזר לפני פחות משבוע מהלחימה בעזה לאחר שנפצע קל אמש מחבלים בתקרית בה נהרג רב-סרן רועי רוזנר.

ביום חמישי שעבר שהתה הפלוגה של טולדנו סמוך לאחד הבתים ברצועה, כשלפתע החל ירי מכמה כיוונים לעבר הכח. "עמדתי סומך לבית שהיינו צריכים להכנס אליו. פשוט קפצתי אחורה וחבר שלי, דנינו, קפץ עלי", הוא מספר

דנינו וטולדנו מוצאים עצמם בתוך הבית כששאר הפלוגה נמצא בחוץ. בשלב מסויים נשמע פיצוץ ואחד הקירות בבית מתמוטט. דנינו נופל וטולדנו לוקח על עצמו את הפיקוד ומתחיל לסרוק את הבית. "הייתי בטוח שיש מחבל בתוך הבית. אמרתי 'אם הוא בתוך הבית, עדיף שאני אהיה זה שאפגוש אותו'".

בשלב זה מבין טולדנו שהבית נקי ממחבלים, אולם הוא מגלה כי המפקד שלו, רב-סרן רועי רוזנר נפצע. טולדנו מבין שהדרך היחידה לצאת מהבית מבלי להיפגע מאש המחבלים היא דרך חלון עם סורגים. הוא מצליח להסיט את הסורגים לצאת ולחלץ את חברו, דנינו.

טולדנו ודנינו פונו לבית החולים סורוקה, אולם שם הם קיבלו את הבשורה הנוראה: "היה מין שקט כזה ואמרו לי 'רוזנר נהרג'. לא ידעתי איפה אני או מה קורה. לא הצלחתי לעכל את זה."

כיום דנינו כבר נמצא בביתו אולם זכרון האירועים לא עוזב אותו. "בשני שליש מהלילות חלמתי על רוזנר. הוא עומד מולי ואומר לי 'תולי, אתה תהיה בריא'. כל-כך רציתי שזה יהיה אמיתי. בצורה מטורפת".