אחמדינג'אד מכחיש: לא לוחץ על חמאס לסרב להפסקת אש

בראיון לרשת הטלוויזיה של חיזבאללה, קרא הנשיא האיראני למדינות ערב לנתק את יחסיהן עם ישראל. על מצרים אמר: "אם ממשלת מצרים היתה דואגת לפלסטינים, היא היתה פותחת את המעברים ומסייעת להם להיאבק"

נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, הכחיש הערב (רביעי) כי את הדיווחים לפיהם הוא מפציר בחמאס שלא להיענות ליוזמה המצרית להפסקת אש בדרום. בראיון לרשת הטלוויזיה של חיזבאללה, "אל-מנאר", אמר הנשיא האיראני כי "הפלסטינים יכולים למנוע מהציונים להשיג את מטרותיהם באמצעות ההתנגדות".

אחמדינג'אד פנה למדינות ערב וקרא להן להפעיל את השפעתן הפוליטית והכלכלית כדי לגרום למדינות המערב ללחוץ על ישראל ולהביא לסיום המבצע ברצועת עזה. לדבריו, על המנהיגים הערבים לנתק את הקשרים הדיפלומטיים הגלויים והחשאיים עם ישראל.

"אפשר לנתק את הקשרים עם הישות הציונית", הבהיר הנשיא. אפשר לאיים בניתוק יחסים גם על ארצות הברית ואירופה ולהשתמש בלחץ כלכלי. התנאים באזור ישתנו לטובת העמים כאן".

בנוסף, קרא אחמדינג'אד לממשל המצרי לאפשר את פתיחת המעבר ברפיח כדי להקל על תושבי עזה. "אם ממשלת מצרים היתה דואגת לפלסטינים, היא היתה פותחת את המעברים ומסייעת להם להיאבק", אמר.