לבני: ישראל משרתת את האינטרס של העם הפלסטיני

בשיחה עם ראשי הארגונים היהודיים האמריקניים בתל אביב אמרה שרת החוץ ציפי לבני מבצע צה"ל ברצועת עזה משרת בפועל גם את האינטרסים של העם הפלסטיני וגם את האינטרסים של המשטרים המתונים באזורנו. "יש פער גדול בין מה שאנחנו שומעים בחדרי חדרים למה שקורה בזירה הציבורית"

שרת החוץ ציפי ליבני נפגשה הבוקר (שלישי) בתל אביב עם נציגי הוועד היהודי האמריקני ושוחחה עימם בנושא הלחימה בעזה ובמאמצי ההסברה של ישראל בעולם. לדברי לבני "המבצע בעזה משרת בפועל גם את האינטרסים של העם הפלסטיני והמשטרים המתונים באזורנו".

פואד: לא אופתע אם חמאס ירה על מרכז הארץ »
דיווח: חמאס יסכים להצבת חיילים טורקים בציר פילדלפי »
איראן מאשימה: ארה"ב ניסתה להדיח את הממשל »

"יש פער גדול בין מה שאנחנו שומעים בחדרי חדרים למה שקורה בזירה הציבורית. יש סימנים לכך שהחמאס בעזה מגלה סימני מצוקה אך ההנהגה בדמשק משדרת מסר אחר". דברי שרת החוץ.

מוקדם יותר אמר הרמטכ"ל גבי אשכנזי כי "יש לנו הישגים בפגיעה בחמאס, אבל המלאכה עדיין לפנינו. אנו פועלים להעמקת הפגיעה בזרוע הצבאית, צמצום הירי, חיזוק ההרתעה ויצירת מציאות ביטחונית טובה יותר לתושבי דרום. הלחימה מורכבת ונמשכת גם ברגעים אלה. אנו פועלים על פי התכניות של צה"ל ובהתאם להנחיות של הדרג המדיני".

אשכנזי שדיבר בפתח דיון של ועדת החוץ והביטחון בקריה בתל אביב הוסיף ואמר כי "אנו מרגישים שכולם מאוחדים מאחורי צה"ל והחיילים עושים עבודה יוצאת מן הכלל". לפני דבריו של הרמטכ"ל, פנה אליו יו"ר הוועדה, ח"כ צחי הנגבי, שאמר לו "אתם מבצעים את המבצע תוך מקצועיות. יש לנו צבא מוסרי ואיכותי שיודע את דרכו. אנו עדיין לא מברכים, כי לא מברכים לפני שמסיימים את העבודה".