הרמטכ"ל על עזה: יש לנו הישגים, ועדיין המלאכה לפנינו

גבי אשכנזי דיבר בפתח דיון של ועדת החוץ והביטחון והתייחס ללחימה ברצועה • "אנו פועלים להעמקת הפגיעה בזרוע הצבאית, צמצום הירי, חיזוק ההרתעה ויצירת מציאות ביטחונית טובה יותר לתושבי דרום" • הלילה: צה"ל הצליח לחסל 30 מחבלים, חיל האוויר תקף עשרות מטרות

(40 שניות)

"אנו מרגישים שכולם מאוחדים מאחורי צה"ל והחיילים עושים עבודה יוצאת מן הכלל" - כך אמר הבוקר (שלישי) הרמטכ"ל גבי אשכנזי בפתח דיון של ועדת החוץ והביטחון שמתקיים בשעה זו בקריה בתל אביב.

"יש לנו הישגים בפגיעה בחמאס, אבל המלאכה עדיין לפנינו. אנו פועלים להעמקת הפגיעה בזרוע הצבאית, צמצום הירי, חיזוק ההרתעה ויצירת מציאות ביטחונית טובה יותר לתושבי דרום. הלחימה מורכבת ונמשכת גם ברגעים אלה. אנו פועלים על פי התכניות של צה"ל ובהתאם להנחיות של הדרג המדיני".

לפני דבריו של אשכנזי, פנה אליו יו"ר הוועדה, ח"כ צחי הנגבי, שאמר: "אתם מבצעים את המבצע תוך מקצועיות. יש לנו צבא מוסרי ואיכותי שיודע את דרכו. אנו עדיין לא מברכים, כי לא מברכים לפני שמסיימים את העבודה".

הלילה: צה"ל הרג 30 מחבלים ברצועת עזה

הכוחות הקרקעיים של צה"ל ממשיכים בפעילותם בעומק רצועת עזה, והלילה הצליח צה"ל להרוג יותר מ-30 מחבלים. במהלך הפעילות נפצעו ארבעה חיילים – אחד באורח בינוני ושלושה באורח קל – שנפגעו מפיצוץ של בית ממולכד בצפון הרצועה.

מצה"ל נמסר, כי במהלך הפעילות חשפו הלוחמים שתי מנהרות ממולכדות, וכן אמצעי לחימה רבים, בהם ארבעה משגרים של פצצות מרגמה. לעבר הכוחות נפתחה אש, בין היתר מתוך מסגד, והחיילים השיבו באש לעבר מקורות הירי.

גם מטוסי ומסוקי הקרב של חיל האוויר המשיכו לתקוף יעדים בשטח הרצועה. מצה"ל נמסר, כי במהלך הלילה בוצעו יותר מ-60 תקיפות. בין היתר הפציץ חיל האוויר 15 מנהרות הברחה בציר פילדלפי, 15 חוליות מחבלים, 10 מוצבים של חמאס, שבעה מחסנים של אמצעי לחימה וחצר מסגד בו התחבאו מחבלים חמושים.