פואד: לא אופתע אם חמאס ירה על מרכז הארץ

השר בנימין בן אליעזר התייחס לאפשרות שחמאס ישגר טילים לטווחים שעולים על 40 קילומטרים. הוא הבהיר כי במקרה כזה - הוא יתמוך בהמשך המבצע

שר התשתיות הלאומיות, בנימין בן אליעזר, לא שולל אפשרות שחמאס ירה טילים לעבר מרכז הארץ. את הדברים הוא אמר הבוקר (שלישי) בראיון לרדיו ללא הפסקה.

בן אליעזר התייחס לעובדה שלפי שעה, יכולת השיגור של חמאס עולה על 40 קילומטרים. ":אין בידי מידע, אבל אני לא אופתע אם יהיו להם שניים שלושה טילים שישגרו אותם למרכז הארץ", הסביר.

באשר לחלקה של איראן בלחימה בעזה, אמר השר: "אני יודע על ניסיונות של איראן, לאורך כל הזמן ומתחילת המלחמה, לשגר בכל דרך משלוחים לחמאס כמובן דרך המנהרות". הוא הבהיר כי לירי אל מרכז הארץ יהיו השלכות חמורות. "אם הם יעשו טעות וישגרו טיל למרכז הארץ אני יהיה בין אלו שאומר - אין הפסקת מבצע", ציין בן אליעזר.

הערכתו של בן אליעזר מצטרפת לדיווח שפורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות" ולפיו חוששים במערכת הביטחון כי לקראת סיום הפעולה בעזה, ישגר חמאס טילים בטווח של יותר מ-40 קילומטרים לעבר מרכז הארץ.

בינתיים, הנתונים דווקא מעידים על ירידה בהיקף הירי מהרצועה. בימים הראשונים של המבצע
ירו החמושים הפלסטינים כ-50 רקטות ביום בממוצע, ואילו בימים האחרונים עומד הממוצע על כ-20 רקטות ביום. אתמול, למשל, נורו לעבר ישובי הדרום פחות מ-20 רקטות קסאם וגראד.