עזה: צה"ל הרג 30 מחבלים, חיל האוויר הפציץ 60 מטרות

במהלך הלילה הצליחו חיל האוויר והכוחות הקרקעיים לפגוע בעשרות חמושים פלסטינים • ארבעה חיילי צה"ל נפצעו - אחד בינוני ושלושה קל. חיל האוויר תקף יותר מ-60 מטרות, בהם 15 מנהרות בציר פילדלפי • הכוחות הקרקעיים מכתרים את העיר עזה

(5:09 דק')

הכוחות הקרקעיים של צה"ל ממשיכים בפעילותם בעומק רצועת עזה, והלילה (שלישי) הצליח צה"ל להרוג יותר מ-30 מחבלים. במהלך הפעילות נפצעו ארבעה חיילים – אחד באורח בינוני ושלושה באורח קל – שנפגעו מפיצוץ של בית ממולכד בצפון הרצועה.

מצה"ל נמסר, כי במהלך הפעילות חשפו הלוחמים שתי מנהרות ממולכדות, וכן אמצעי לחימה רבים, בהם ארבעה משגרים של פצצות מרגמה. לעבר הכוחות נפתחה אש, בין היתר מתוך מסגד, והחיילים השיבו באש לעבר מקורות הירי.

גם מטוסי ומסוקי הקרב של חיל האוויר המשיכו לתקוף יעדים בשטח הרצועה. מצה"ל נמסר, כי במהלך הלילה בוצעו יותר מ-60 תקיפות. בין היתר הפציץ חיל האוויר 15 מנהרות הברחה בציר פילדלפי, 15 חוליות מחבלים, 10 מוצבים של חמאס, שבעה מחסנים של אמצעי לחימה וחצר מסגד בו התחבאו מחבלים חמושים.

הכוחות מתקדמים לעבר העיר עזה

בשעות הלילה דיווחו גורמים פלסטינים ברצועת עזה, כי טנקים וכוחות קרקעיים של צה"ל מתקדמים לעבר העיר עזה. על פי דיווחים של עדי ראיה, הכוחות התקדמו תחת חיפוי מסיבי של מטוסי קרב ואש ארטילרית והתמקמו בפאתיה הדרומיים והמזרחיים של העיר.

אתמול הזרים צה"ל כוחות נוספים חיילי מילואים אל תוך שטח הרצועה, אולם בצה"ל הבהירו כי לא מדובר בהרחבת המבצע לשלב השלישי, אלא בסיוע לחיילי הסדיר שכבר נלחמים בעזה.

בצה"ל מעריכים כי מדובר בימים האחרונים של המבצע לפני שיושג הסדר מדיני, ומנסים לנצל את הימים הללו כדי לתת לדרג המדיני את הזמן הדרוש להגיע להסדר שיניח את הדעת מבחינת ישראל. מקבלי ההחלטות בישראל מבינים כי המסר לחמאס הועבר, אך אין עדיין הסדר בעניין הברחות הנשק באזור ציר פילדלפי, והלחימה תימשך כל עוד לא יהיו הבנות בעניין.