הדרום חוזר לשגרה: מי לומד ומי לא?

הלימודים בישובי הדרום הנמצאים בטווח ירי הרקטות מתחדשים. קבלו את הרשימה המלאה של הישובים בהם יתקיימו היום לימודים. לשאלות נוספות ניתן לפנות למוקד המידע של משרד החינוך: 1-800-204-402

(45 שניות)

למרות המשך ירי הרקטות מרצועת עזה, בישובי הדרום ממשיכים בחזרה לשגרה. ברוב הישובים יתקיימו היום (שלישי) לימודים במתכונת מוגבלת, בעיקר בגני הילדים ובבתי הספר התיכוניים.

בשדרות, שם כל מוסדות החינוך ממוגנים, הלימודים יתקיימו כרגיל. במועצה האזורית שער הנגב ילמדו היום בגני הילדים ובכיתות י"א וי"ב, ובמועצה האזורית אשכול יתקיימו הלימודים רק בגני הילדים ובמעונות היום - במתכונת מצומצמת.

באשדוד, באר שבע גן יבנה, קרית מלאכי, קרית גת ובמועצה האזורית לכיש יתקיימו הלימודים בכיתות י"א וי"ב; באופקים בכיתות י'-י"ב ובאשקלון רק בכיתות י"ב. ביבנה יפעלו חלק מבתי הספר היסודיים, גני הילדים והפעוטונים; בגדרה יפעלו גני הילדים ומעונות היום ובמועצה האזורית חוף אשקלון לא יתקיימו לימודים.

משרד החינוך ממשיך להפעיל גם היום את מוקד המידע להורים ולתלמידים, שמספרו 1-800-204-402.

בגלל הרקטות: הנבחנים במבחני הבגרות בדרום יזכו להטבות

אתמול הודיע משרד החינוך על שורה של הקלות לתלמידי כיתות י"א וי"ב המתגוררים במרחק של עד 40 ק"מ מהגבול עם רצועת עזה, שאמורים לגשת לבגרויות החורף. ההטבה המשמעותית ביותר לה יזכו התלמידים תהיה תוספת של 10 נקודות לציוני הבחינות. כמו כן, יזכו התלמידים לתוספת של 25% למשך זמני הבחינות ומשקל הציון הפנימי יעלה מ-50% ל-60%.

במשרד החינוך החליטו, כי בחינות החורף יתקיימו כמתוכנן בכל רחבי הארץ, כולל בישובי הדרום, אך שם ייבחנו התלמידים במבנים ממוגנים, בהתאם להנחיות פיקוד העורף. במשרד החינוך אומרים, כי החליטו שלא לפגוע בקיומן הסדיר של הבחינות כדי לא לפגוע במוטיבציה של התלמידים.

ממשרד החינוך נמסר, כי האחריות לדאוג למקומות המתאימים לקיום הבחינות מוטלת על הרשויות המקומיות, שיפעלו בשיתוף פעולה עם מנהלי בתי הספר ופיקוד העורף. עוד נמסר, כי "באחריות מנהל בית הספר ליידע את התלמידים מבעוד מועד על מקום ההיבחנות ולוודא הגעתם".